کد خبر: 1128425 A

مبلغی در نطق میان دستور:

نماینده مجلس یازدهم با بیان اینکه ارزشمندی هر دولت در گرو میزان ارائه خدمات آن به ملت و مردم است، گفت:‌ در این میان وزارتخانه‌های نیرو، صمت، تعاون، کار و غیره نقش مهمی ایفا می‌کنند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمدرضا مبلغی نماینده مردم کوهدشت و رومشکان در نطق میان دستور خود در صحن علنی صبح امروز چهارشنبه ۱۷ شهریور ماه مجلس ضمن گرامی‌داشت قیام ۱۷ شهریورماه مردم تهران، با بیان اینکه این روز ذات پلید حکومت و سلطنت ستم‌شاهی آن دوران را نشان داد، اظهار ارزشمندی هر دولت در گرو میزان ارائه خدمات آن به ملت و مردم خود خواهد بود؛ در این میان وزارتخانه‌های نیرو، صمت، تعاون، کار و غیره نقش مهمی ایفا می‌کنند. 

وی ادامه داد: در این میان از ریاست جمهور در رابطه با ویژه شدن استان لرستان تشکر می‌کنم؛ البته آمار بیکاری و فقر در حوزه انتخابیه کوهدشت و رومشکان اقتضاء می‌کند فرمانداری‌های انان نیز ویژه شوند تا در راستای محرومیت‌زدایی اقدام کنیم. ضعف مدیریت که معمولا در استان لرستان وجود داشته، بدترین دردی است که لرستان از آن رنج می‌برد لذا مهمترین خدمت دولت جدید برای مردم استان، انتصاب مدیران قوی، پاکدست و خدوم در همه عرصه‌های مدیریتی باشد. 

وی با بیان اینکه احداث سد معشوره آن هم در حجم و تخصیص مناسب که جوابگوی آب شرب، صنعت و کشاورزی برای شهرستان‌های کوهدشت و رومشکان و دیگر شهرستان‌های غرب استان باشد مورد تاکید است، گفت: مشکلات در حوزه کوهدشت و رومشکان بیشمار است که نشان از کم کاری و ضعف عملکرد و اجحاف مسئولان در حق آن مردم بزرگ است. حدود ۳ سال از سیل ویرانگر ابتدای سال ۹۸ می‌گذرد ولی هنوز هیچ کاری برای افراد بی‌خانمان بر اثر بالا آمدن سد سیمره نشده که کوتاهی و ستمکاری در حق مردم رودبار در بخش کوه‌نانی است؛ چرا بنیاد مسکن وظیفه خود را در رابطه با ۵ سایت تعیین شده برای ایجاد منازل مردم انجام نمی‌دهد؛ مگر فلسفه وجودی این مجموعه ارائه خدمات به مردم نیست. 

مبلغی ادامه داد: چرا وزارت نیرو وظیفه خود نسبت به این مردم انجام نداده است؛ آیا گناه این مردم نجیب و و مظلوم، صبر بر مصیبت مسئولان ناکارآمد است. دولت باید وظیفه خود را نسبت به این مردم انجام دهد و خوبی دولت به چیزی جز این مهم معنا نمی‌شود.  عدم پرداخت وجوه زمین‌های زیرآب رفته مردم، مبایعه نامه برایشان امضاء شده اجحاف دیگری بشمار می‌رود که صورت گرفته است. 

وی اظهار کرد: مسئولان توزیع برق در لرستان، قطع برق اگر چه مشکلی کشوری است ولی تبعیض در این رابطه قابل قبول نیست. قطعی بدون برنامه قبلی و گاهی بیش از برنامه از پیش تعیین شده و تکرار آن نشان از ضعف مدیریت دارد. کم آبی شدید و بی‌سابقه مسئله مهم و اساسی که فاجعه محسوب می‌شود. مهمترین چالش آینده لرستان چالش آب خواهد بود و شاید برخی از مناطق بخاطر بحران کم آبی متروکه شود. 

نماینده مجلس یازدهم در پایان گفت: لرستان در زمستان سیلاب دارد و در تابستان تشنه است. دشت‌های تشنه رومشکان و غیره نیازمند آب است که بخشی از آن از طریق سد معشوره و بخش دیگر از طریق پمپاژ آب از رودخانه سیمره قابل برطرف شدن است لذا امیدواریم وزارت نیرو اقدام مناسب انجام دهد

انتهای پیام/
محمدرضا مبلغی نماینده مردم کوهدشت و رومشکان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر