کد خبر: 1124005 A

امیرعبداللهیان پس از دیدار با وزیر خارجه سوریه:

وزیر امور خارجه کشورمان تاکید کرد: ما معتقدیم هرگونه ترتیبات سیاسی و امنیتی در منطقه با حضور و مشارکت همه کشورهای منطقه از جمله سوریه محقق می شود و در این مسیر نقش عراق و سوریه را برای کمک به ایجاد ترتیبات جدید منطقه‌ای در حوزه های اقتصادی، سیاسی و امنیتی مهم می‌دانیم.

به گزارش ایلنا، حسین امیر عبدالهیان عصر روز یکشنبه بعد از دیدار با وزیر خارجه سوریه در جمع خبرنگاران در تشریح نتایج مذاکرات خود با این مقام سوری، گفت: جلسه مفیدی را با آقای فیصل مقداد داشتیم. در این جلسه بر گسترش هر چه بیشتر روابط دو کشور تاکید شد.

وی با بیان اینکه دو کشور در حال ترسیم نقشه توسعه فعال همکاری های اقتصادی و تجاری برای مقابله با تحریم های ظالمانه دشمنان هستند تصریح کرد: در این دیدار آخرین تحولات منطقه را مورد بررسی قرار دادیم. ما معتقدیم هر گونه ترتیبات سیاسی، امنیتی و اقتصادی در منطقه با حضور و مشارکت همه کشورهای منطقه از جمله سوریه محقق می شود و در این مسیر نقش عراق و سوریه برای کمک به ایجاد ترتیبات جدید منطقه ای در حوزه های سیاسی، اقتصادی و امنیتی مهم است.

این دیپلمات عالی رتبه کشورمان با بیان اینکه حضور نیروهای بیگانه در منطقه کمکی به ایجاد امنیت و ثبات پایدار در این منطقه حساس نخواهد کرد، گفت: ما مشورت های نزدیکی با یکدیگر در خصوص تحولات افغانستان داشتیم و معتقدیم که تشکیل دولت فراگیر در افغانستان راهکاری است که باید مورد توجه همه طرف ها قرار بگیرد.

وزیر امور خارجه کشورمان در بخشی دیگر از صحبت های خود با بیان اینکه صهیونیست ها در منطقه عامل مهمی در ایجاد ناامنی هستند، گفت: صهیونیست ها، مسلمانان، مسیحیان و حتی یهودیان را در منطقه و در سرزمین های تاریخی فلسطین به اسارت گرفته اند.

امیرعبدالهیان افزود: بدون تردید رایزنی ها و همکاری های کشورهای منطقه و مسلمان نقش مهمی در ایجاد امنیت پایدار در منطقه ما خواهد داشت.

وزیر امور خارجه گفت: توجه و گسترش همکاری های جدی بین بخش خصوصی دو کشور و تجار ایران و سوریه از جمله دیگر موضوعاتی بود که در این دیدار مورد توجه و رایزنی دو طرف قرار گرفت.

انتهای پیام/
وزیر امور خارجه حسین امیرعبداللهیان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر