کد خبر: 1123335 A

امیر حاتمی:

وزیر سابق دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: اطمینان دارم امیر سرتیپ آشتیانی در ارتقای قدرت دفاعی و اعتلای بازدارندگی کشور موفق خواهد بود.

به گزارش ایلنا، امیر سرتیپ امیر حاتمی وزیر سابق دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در دیدار با امیر سرتیپ آشتیانی وزیر جدید دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با آرزوی موفقیت و توفیق در مسئولیت جدید برای او، گفت: خداوند را سپاسگزارم که توفیق خدمت در بخش امنیت کشور را به بنده داد تا بتوانم در راستای آسایش مردم، امنیت کشور و نظام اسلامی تلاش کنم.

وی با بیان اینکه موفق شدیم در طول ۴ سال گذشته به برنامه‌های اصلی و کلان وزارت دفاع جامه عمل بپوشانیم،افزود: این کار حاصل تلاش متخصصین متعهد وزارت دفاع، همکاری نزدیک نیروهای مسلح و هدایت‌های مستمر فرمانده معظم کل قوا بوده است.

وزیر سابق دفاع با بیان اینکه کارکنان وزارت دفاع مهم‌ترین سرمایه این وزارتخانه بوده و هستند، اظهار داشت: اطمینان دارم که امیر سرتیپ آشتیانی در بحث ارتقای قدرت دفاعی و اعتلای بازدارندگی کشور با همراهی متخصصین وزارت دفاع و تعامل با نیروهای مسلح موفق و پیروز خواهد بود.

امیر حاتمی با بیان اینکه در طی این ۴ سال در حوزه دیپلماسی دفاعی، دستاوردهای ارزشمندی داشته‌ایم، تصریح کرد: در این مدت رئیس جمهور سابق آمریکا از هیچ تلاشی برای عقب راندن قدرت دفاعی جمهوری اسلامی فروگذار نکر،؛ اما در نهایت دنیا شاهد بود که آنها نتوانستند کشورها را علیه جمهوری اسلامی ایران در حوزه صادرات اقلام و تجهیزات دفاعی همراه سازند.

وی با بیان خاطرات و رویدادهای شیرین و تلخ در زمان دوران مسئولیت خود در وزارت دفاع با اشاره به سامانه پدافند هوایی برد بلند «باور ۳۷۳»، گفت: این دستاورد گران‌سنگ نقش بسیار مهمی در بازدارندگی و دفاع از حریم هوایی کشور دارد و قادر است اهداف را از فاصله ۲۵۰ کیلومتری شناسایی و در فاصله ۲۰۰ کیلومتری مورد هدف قرار دهد.

وزیر سابق دفاع همچنین با اشاره به اقدام شنیع آمریکا در به شهادت رساندن شهید سپهبد قاسم سلیمانی و در ادامه ترور دانشمند دفاعی و هسته‌ای شهید فخری زاده، بیان کرد: این دو رویداد باعث تالم و تأثر ما شد هر چند دشمن در ظاهر به هدف خود رسید اما در پس این موضوع همه آزادی خواهان و مردم این اقدامات دشمن را محکوم کردند و تروریسم واقعی را شناختند.

انتهای پیام/
امیر حاتمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر