کد خبر: 1121328 A

کوهساری در موافقت با وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی:

نماینده رامیان در مجلس، گفت: طی یکسال گذشته آقای ساداتی‌نژاد در سفرهایی به نقاط مختلف کشور شناخت درستی از میدان و عرصه کشاورزی پیدا کرده و ارتباط خوبی با نخبگان این حوزه دارد، حمایت تشکل‌های مختلف این حوزه از ایشان دلیل بر این مدعا است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، غلامعلی کوهساری نماینده رامیان و آزادشهر در نوبت عصر جلسه صحن علنی امروز مجلس و در زمان بررسی برنامه‌های وزیر پیشنهادی کشاورزی طی سخنانی، گفت: قصد من دفاع از آقای ساداتی نژاد نیست بلکه قصد دارم از حوزه کشاورزی دفاع کنم چراکه زحمات ایشان در کمیسیون بر هیچکس پوشیده نیست.

وی ادامه داد: همکاران عزیز ابتدای انقلاب تاکنون کدام وزیر کشاورزی بوده است که در همه حوزه‌های تخصصی زیرمجموعه خود تخصص داشته باشد؟ هرکسی که به عنوان وزیر انتخاب می‌شود نهایتا در یک یا دو حوزه صاحب تخصص است و مهم این است که بتواند با مدیریت خود و استفاده از ظرفیت نیروهای متخصص و کاربلد امور را پیش ببرد. من پیشنهاد می‌کنم همکاران عزیز حداقل یک بار برنامه ۶۷ صفحه‌ای که آقای ساداتی نژاد ارائه کردند را مطالعه کنند.

کوهساری در ادامه اظهار داشت: در صحبت‌های مخالف محترم هم بود که علیرغم تحریم‌های شدید تحمیل شده از سوی کشورهای استعمارگر بر کشور ما، طی سال‌های اخیر رشد کشاورزی نشان از قابلیت‌های این حوزه دارد و توانسته است با تامین ۸۰ درصد امنیت غذایی کشور نقش بسزایی در امنیت غذایی و ثبات کشور داشته باشد.

وی افزود: امروز بیکاری یکی از معضلات اصلی کشور ماست و در حال حاضر بیش از ۴ و نیم میلیون بهره‌بردار داریم که کشاورزی می‌تواند سهم بزرگی در اشتغال دارد. در نتیجه با توجه به نقش مهمی که کشاورزی در اقتصاد و بیکاری و امنیت غذایی کشور دارد انتخاب ایشان از سوی آقای رئیسی نشان از دغدغه‌مندی و اهمیت نسبت به این مساله دارد.

نماینده رامیان همچنین تصریح کرد: طی یکسال گذشته آقای ساداتی نژاد طی سفرهایی به نقاط مختلف کشور شناخت درستی از میدان و عرصه کشاورزی پیدا کرده و ارتباط خوبی با نخبگان این حوزه دارد، حمایت تشکل‌های مختلف این حوزه از ایشان دلیل بر این مدعا است.

وی افزود: در برنامه آقای ساداتی‌نژاد هم به چالش‌ها و مشکلات حوزه کشاورزی اشاره شده و هم به راهکارهای حل این مشکلات و بحران‌ها توجه صورت گرفته است. یکی از طرح‌های مورد نیاز کشور اجرای طرح‌های تحولی حوزه کشاورزی است.

کوهساری ادامه داد: با توجه به مصرف ۹۰ درصدی آب در شرایط خشکسالی، افزایش بهره‌وری آب در این دوره خشکسالی بسیار مهم است که نیازمند هماهنگی دو وزارتخانه کشاورزی و نیرو است. با حضور ایشان که تخصص آب دارد این تعامل میان وزارت کشاورزی و نیرو می‌تواند محقق شود. با نگاه به برنامه‌های آقای ساداتی‌نژاد توسعه سیستم‌های نوین آبیاری و زهکشی اراضی در استان‌های شمالی و همچنین پروژه‌های مختلف این حوزه آمده است. در مجموع بررسی برنامه ۶۷ صفحه‌ای پیشنهادی حکایت از این دارد که ۵۰ درصد منطبق و ۴۰ درصد همسوی سیاست‌های بالادستی است و مغایرت مشاهده نمی‌شود که این موضوع نشان می‌دهد که آقای ساداتی‌نژاد با وظایف وزارت کشاورزی آشنایی کامل دارد.

وی در پایان گفت: همچنین نهاده‌های کشاورزری، دام و طیور و تامین ارز مورد نیاز در این زمینه  باید مورد توجه باشد، با توجه به اهمیت حوزه‌های مختلف مانند دام و طیور، شیلات و منابع طبیعی از آقای رئیس‌جمهور می‌خواهیم که بعد از رأی اعتماد بالای نمایندگان با تفویض اختیارات ویژه حمایت کند.

انتهای پیام/
سید جواد ساداتی نژاد غلامعلی کوهساری نماینده رامیان و آزادشهر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر