کد خبر: 1120940 A

در نطق پیش از دستور مطرح شد؛

رئیس مجلس در ابتدای جلسه صحن علنی امروز مجلس ضمن تسلیت به مناسبت درگذشت علامه محمدرضا حکیمی، فراررسیدن روز پزشک را به کادر درمانی و پزشکان تبریک گفت.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی صبح امروز در ابتدای صحن علنی مجلس در نخستین روز شهریورماه ۱۳۹۹ طی سخنانی با اشاره به درگذشت علامه حکیمی در شب گذشته، گفت: متاسفانه شب گذشته عالم ربانی حضرت علامه محمدرضا حکیمی، عالمی که از چهره‌های برجسته و اسلام پژوه بود و کتاب «الحیاه» ایشان را می‌توان اثری همیشه ماندگار و جاودان برشمرد، ره رحمت خدا رفتند. علامه حکیمی عمر خود را وقف ترویج معارف اسلامی کرده و همواره مروج علمی و عملی سیره اهل بیت بود.

وی افزود: او همیشه پرچم عدالت و عدالتخواهی را برافراشته نگه داشت و در میان جان‌های جویای حقیقت مخصوصا جوانان شناخته شده بود. درگذشت این عزیز را به امت اسلامی، ملت عزیز، همه حوزه‌های علمیه، محضر مقام معظم رهبری و خانواده محترم ایشان تسلیت عرض می‌کنیم.

رئیس مجلس همچنین در ادامه سخنان خود اظهار داشت: امروز روز بزرگداشت حکیم ابوعلی سینا است که به حق در تقویم ما به عنوان روز پزشک ثبت شده است. این روز را هم به همه مجاهدان و سفیدپوشان عزیزمان در عرصه سلامت تبریک می‌گویم.

وی افزود: انصافا در یک سال و نیم گذشته مجاهدت و از جان گذشتگی کادر پزشکی و درمانی را دیدیم اما من به عنوان یک رزمنده عرض کنم که این مجاهدت‌ها که جوانان ما امروز می‌بینند، تنها این نبود. در دوران دفاع مقدس با همه دسته‌های اولی که به سمت خط(مقدم) حرکت می‌کردند گروهی از پزشکان و کادر درمان هم عازم می‌شدند.

قالیباف ادامه داد: بخشی از پزشکان ما که رزمنده بودند و رزمندگی می‌کردند و بخشی هم با همان دسته‌های اول با تجهیزات برای خدمات درمانی می‌رفتند. بزرگترین و بهترین تجهیزات همیشه در ۳-۴ کیلومتری جلوترین خط حضور داشتند برای سخت‌ترین جراحی‌ها و بعد در بحث مدافعین حرم هم ما این را دیدم.

وی در پایان بیان کرد: گرامی می‌داریم این روز را به عزیزان پزشک، کادر درمانی و خانواده‌های این عزیزان تبریک عرض می‌کنیم و امیدواریم که بنده و همکارانم در مجلس و هم در دولت بتوانیم دخک ر مراتب اخلاقی و هم مباحث مادی به نحو شایسته از این عزیزان قدردانی کنیم. در پایان جا دارد که به همکاران عزیزی که در مجلس حضور دارند و پزشک هستند یا از خانواده‌های شهدا و جانبازان هستند عرض تبریک و تهنیت داشته باشم.

انتهای پیام/
محمدباقر قالیباف روز پزشک محمدرضا حکیمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر