کد خبر: 1118847 A

نخعی در جمع خبرنگاران تشریح کرد:

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران جزئیات جلسات اعضای این کمیسیون با حضور چهار وزیر پیشنهادی اقتصاد، دادگستری، آموزش و پرورش و علوم را تشریح کرد.

بعه گزارش ایلنا، مصطفی نخعی سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در پایان جلسات نوبت این کمیسیون با وزرای پیشنهادی در جمع خبرنگاران گفت: امروز در جلسه نوبت صبح کمیسیون انرژی میزبان چهار وزیر پیشنهادی اقتصاد، دادگستری، آموزش و پرورش و علوم بودیم که هر کدام از وزرای محترم برنامه‌های خود در حوزه‌های مختلف را تشریح کرده و نمایندگان عضو کمیسیون نیز سوالات، دیدگاه‌ها، و دغدغه‌های مدنظر خود را مطرح کردند.

وی افزود: در جلسه با وزیر پیشنهادی اقتصاد مباحثی همچون لزوم فرماندهی واحد، مبارزه با فساد، مشکلات حوزه بانکی و گمرکی کشور، لزوم کنترل تورم، مشکلات ساختاری که در حوزه اقتصاد وجود دارد و توجه به مناطق محروم از جمله موضوعاتی بود که پیرامون آن‌ها گفت‌وگو صورت گرفت.

سخنگوی کمیسیون انرژی در ادامه بیان کرد: در جلسه با وزیر پیشنهادی دادگستری نیز تقویت ساختارهای اداری و سازمانی به ویژه در مناطق محروم و افزایش روحیه مردمی در سازمان‌های زیرمجموعه اهم مواردی بود که مطرح شد.

نخعی در رابطه با جلسه با وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش تصریح کرد: کمبود نیروی انسانی، مشکلات نیروهای حق التدرس، خرید خدمات و شرکتی غیر انتفاعی و ... جزو مهمترین مباحثی بود که در دیدار با وزیر آموزش و پروش مطرح شد.

وی ادامه داد: همچنین حل مشکل دانشگاه فرهنگیان و داشتن برنامه زمان بندی مشخص برای حل مشکلاتی که در حوزه آموزش و پرورش وجود دارد به همراه توجه بیشتر به موضوع پرورش و تربیت نیروی انسانی سرفصل مباحث مطرح شده در این جلسه بود.

سخنگوی کمیسیون انرژی در پایان درخصوص جلسه اعضای این کمیسیون با وزیر پیشنهادی علوم نیز اظهار داشت: لزوم کاربردی شدن آموزش‌ها، عملیاتی شدن پایان نامه‌های دانشگاه‌ها، نظارت بیشتر بر نگارش پایان‌نامه‌های دانشجویی، لزوم افزایش پویایی دانشگاه ها و توجه به آموزش های مهارت محور از جمله موضوعات مطرح شده در جلسه با وزیر پیشنهادی علوم بود.

وی افزود: همچنین وزیر علوم در این جلسه بر شفافیت ارتقا اعضای هیات علمی تاکید کرده و همینطور تاکید داشتند که کنکور موضوعی نیست که تک بعدی به آن نگاه کرد که البته به اعضای کمیسیون قول دادند کنکور را بایک نگاه همه جانبه و به صورت ویژه پیگیری و حل کنند.

انتهای پیام/
وزیر پیشنهادی علوم وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش وزیر پیشنهادی علوم، تحقیقات و فناوری مصطفی نخعی سخنگوی کمیسیون انرژی وزیر پیشنهادی اقتصاد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر