کد خبر: 1117314 A

با ارسال نامه‌ای؛

رییس فرهنگستان علوم پزشکی طی نامه‌ای از زحمات و تلاش‌های وزیر امور خارجه در جهت تامین واکسن تقدیر کرد.

به گزارش ایلنا، متن نامه سید علیرضا مرندی رئیس فرهنگستان علوم پزشکی جمهوری اسلامی ایران خطاب به محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان به شرح ذیل است:

برادر عزیز و گرامی جناب اقای دکتر  محمد جواد ظریف

سلام علیکم، با احترام بدینوسیله از تلاش‌های دلسوزانه شما در مدت تصدی وزارت امور خارجه در مقابله با تحریم‌های ظالمانه امریکای جنایتکار و کشورهای غربی حامی او که با قساوت تمام مردم عزیز کشورمان را از  ابتدایی‌ترین حقوق مسلم خود یعنی دسترسی به دارو و تجهیزات پزشکی محروم نمودند، تشکر و قدردانی می‌نمایم.

تمهیدات جنابعالی و همکاران شریفتان در تامین واکسن کشور از یکسال پیش در شهریورماه سال گذشته، که کشور چین آمادگی داشت فاز سوم تست بالینی را در ایران انجام دهد و برای این کار حتی واکسن رایگان در مقیاس وسیع هم ارائه می‌داد، قابل تقدیر است.

متاسفانه تلاشهای دستگاه دیپلماسی به مسولیت جنابعالی در تامین بموقع واکسن از چین در سال گذشته آن هم در حد وسیع، توسط عده ای که سخنانشان در رسانه‌های غربی و معاند نظام خریدار دارد و دائما افکار عمومی را بر علیه واکسن‌های چینی و روسی تهییج می‌نمودند، در زمان خود  موثر واقع نشد و متاسفانه ایمن سازی عمومی را بر ضد کرونا به تاخیر انداخت. در حالیکه کشورهای ترکیه و امارات از همین مسیر با واکسن‌های چینی مردم خود را واکسینه کردند. امید است دولت جدید بدون توجه به تبلیغات سوء عده ای مغرض، نسبت به تامین حداکثری و هرچه سریعتر واکسن تولید داخل و وارداتی اقدام نماید. در پایان از تلاشهای جنابعالی و همکارانتان در دستگاه دیپلماسی کشور  در زمینه تسهیل تامین کالاهای اساسی مرتبط با سلامت مردم تشکر و قدردانی نموده و از درگاه خداوند متعال توفیق روز افزون جنابعالی را در خدمت به نظام جمهوری اسلامی ایران خواستارم.

دکتر سید علیرضا مرندی

رئیس فرهنگستان علوم پزشکی جمهوری اسلامی ایران

انتهای پیام/
علیرضا مرندی محمد جواد ظریف سید علیرضا مرندی رئیس فرهنگستان علوم پزشکی نامه مرندی به ظریف
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر