کد خبر: 1117068 A

سردار سلیمانی:

رییس سازمان بسیج مستضعفین گفت؛ گام پنجم طرح سردار قاسم سلیمانی با کمک وزارت بهداشت درمان و دانشگاه‌های علوم پزشکی به واکسیناسیون عمومی اختصاص دارد.

به گزارش ایلنا، «سردار غلامرضا سلیمانی» روز پنجشنبه در نشست ارتقا طرح شهید سلیمانی که با حضور سردار «حسین سلامی»  فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و «سعید نمکی» ‌ وزیر بهداشت، ‌درمان و آموزش پزشکی در سازمان بسیج مستضعفین برگزار شد، گفت: ویروس کرونا در پیک پنجم شرایط نامناسبی را در کشور رقم زده است که باید همه نهادها برای قطع زنجیره کرونا تلاش کنند.

رییس سازمان بسیج مستضعفین کشور افزود:‌ پیش از این با همدلی و همراهی بین وزارت بهداشت و درمان و دانشگاه‌های علوم پزشکی و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و پایگاه‌های مقاومت بسیج موفق شدیم یک تجربه افتخار آمیز را در سال گذشته در چارچوب اجرای طرح سپهبد شهید پاسدار حاج قاسم سلیمانی به منظور کاهش نرخ ابتلا در کشور و قطع زنجیره ویروس کرونا انجام دهیم.

وی با اشاره به روزرسانی این طرح گفت:‌ از ابتدای امسال و در گام پنجم، ‌ طرح سپهبد شهیدحاج قاسم سلیمانی با کمک به وزارت بهداشت، درمان و دانشگاه‌های علوم پزشکی به واکسیناسیون عمومی اختصاص دارد.

غلامرضا سلیمانی یادآور شد: با توجه به تاکید رهبر معظم انقلاب که همه ما را مکلف به تلاش مضاعف در مقابله با کرونا فرمودند، ‌ امروز طرح شهید سلیمانی بدون تعطیل شدن با

تمرکز بیشتر و تشدید اقدامات فعالیت می‌کند و  از همه امکانات و ظرفیت‌های بسیچ و سپاه برای موفقیت در این مرحله هم استفاده خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه طرح سپهبد شهیدحاج قاسم سلیمانی یک طرح محله و مسجد محور با همکاری خانواده‌ها و آحاد جامعه است، ‌ عنوان کرد: مهمترین مسئله در این طرح بیماریابی و تمرکز بر پیشگیری است.

رییس سازمان بسیج مستضعفین کشور با تقاضا از وزیر بهداشت مبنی بر افزایش تست‌ها کرونا اظهار داشت:‌ در این صورت می‌توانیم برای عمل به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در همه جغرافیایی کشور با کمک دانشگاه علوم پزشکی و شبکه بهداشت و درمان، بیماریابی را انجام دهیم. به خصوص از طریق تست‌های سریع و سایر روش‌هایی که برای بیماریابی وجود دارد.

وی با تاکید بر فراوانی ظرفیت‌های بسیج ادامه داد:‌ لازم است قرنطینه‌های هوشمند را اجرا کنیم تامطمئن شویم که بیمار در جامعه حضور غیرضروری ندارد. البته شرایط درمانی در مراکز  درمانی و منزل بیماران به خوبی پیش می رود و این نشانه موفقیت در پشتیبانی از بیماران در منازل آنها است.

سلیمانی با بیان اینکه ۱۳۰ نقطه به‌عنوان مراکز تجمیع واکسیناسیون در سپاه‌های استانی تشکیل شده است، خاطرنشان کرد: این مراکز غیر از مراکز سایر نیروهای مسلح است و در ۲۴۰ نقطه نیز هم به‌صورت مشترک حضور داریم. همچنین ما این آمادگی را داریم که نسبت به تهیه مراکز قرنطینه کوچک مثل مهمانسراها و قرنطینه خانگی و بیماریابی همکاری کنیم.

در این نشست «سعید نمکی» نیز در سخنانی گفت: طرح شهید سلیمانی با همکاری بسیج و سپاه پاسداران انقلاب برگزار شد و مبنای آن حرکت بسیجی و انقلابی بود و مزین به نام شهید سلیمانی است که توفیق‌های بسیاری به دست آوردیم.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به سفر اخیر خود به مشهد گفت: در ۷ روز بیش از ۷۰۰ پرواز به این شهر از نقاط مختلف کشور و کشورهای همسایه بدون رعایت پروتکل های بهداشتی انجام شده است، این در حالی که کادر درمان همچنان در جبهه مقابله با کرونا هستند اما عده‌ای کار را رها کرده‌اند به همین دلیل شاهد از دست رفتن عزیزانمان هستیم.

وزیر بهداشت با اشاره به اوج گیری دوباره کرونا گفت: متاسفانه از همراهی کار فرهنگی و بهداشتی با کار محکم برای قرنطینه محروم شدیم. در حالی که در بسیاری از کشورهای پیشرفته  حتی با استفاده از تانک و جریمه، ‌همه را مجبور به رعایت پروتکل‌های بهداشتی و قرنطینه می‌کنند. اما در کشور ما  قدرت محکمی در اعمال حاکمیت پروتکل‌های بهداشتی نمی‌بینیم.

نمکی خاطرنشان کرد: متاسفانه پشتیبانی‌های لازم از بسیج و کادر درمان انجام نشد و از آن یک میلیارد دلار که مقام معظم رهبری تخصیص دادن هنوز بخشی مانده که دریافت نکرده‌ایم و بخشی هم که دریافت کردیم قطره چکانی بود.

 

انتهای پیام/
غلامرضا سلیمانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر