کد خبر: 1114024 A

کامیار تاکید کرد؛

دادستان دیوان محاسبات در دیدار با اعضای ستاد احیای دریاچه ارومیه بر اهمیت و نقش به سزای دریاچه ارومیه و تاثیرات آن در زیست بوم منطقه‌ای و ملی و همچنین ضرورت تامین حقابه دریاچه تاکید کرد.

به گزارش ایلنا، علی کامیار دادستان دیوان محاسبات کشور در دیدار با اعضای ستاد احیای دریاچه ارومیه و تعدادی از اساتید دانشگاه صنعتی شریف بر اهمیت و نقش به سزای دریاچه ارومیه و تاثیرات آن در زیست بوم منطقه‌ای و ملی و همچنین ضرورت تامین حقابه دریاچه تاکید کرد. 

کامیار ضمن تقدیر و تشکر از اقدامات انجام شده در تسریع طرح‌های انتقال آب سد کانی سیب و رودخانه زاب و تکمیل تصفیه خانه فاضلاب شهر ارومیه و تبریز، خواستار پیگیری و تلاش بیشتر ستاد احیای دریاچه با هماهنگی سایر دستگاه‌های ذیربط در جهت رسیدن سطح آب به تراز مطلوب و تامین حقابه شد. 

در این جلسه، مسئولان ستاد احیای دریاچه ارومیه گزارشی از انتقال آب به پیکره دریاچه و افزایش تراز آب که موجب حیات مجدد دریاچه و بازگشت امید به ساکنان استان‌های همجوار و رشد و رونق فعالیت‌های بخش کشاورزی شده است، ارائه و هزینه کرد بیش از ۵۰۰۰ میلیارد تومان از منابع و مصارف بودجه‌ای پروژه را تشریح کردند.

 

انتهای پیام/
احیای دریاچه ارومیه علی کامیار دادستان دیوان محاسبات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر