کد خبر: 1110433 A

سردار سپهر:

فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت آموزی کارکنان وظیفه ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به اهمیت تولید علم و فناوری گفت: قطعا اگر ما امروز به توانایی تولید واکسن کرونا دست پیدا نمی‌کردیم کشورهای تولید کننده این واکسن به ما واکسن نمی‌دادند.

به گزارش ایلنا، سردار سپهر فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت آموزی کارکنان وظیفه ستاد کل نیروهای مسلح در مراسم تکریم و معارفه مسئول بسیج دانشجویی تهران بزرگ که در محل سازمان بسیج دانشجویی برگزار شد، گفت: بدون استثنا بسیج دانشجویی امام اقشار بسیج مستضعفین است در واقع بسیج دانشجویی جلودار، پیش برنده، پیش رونده، پیش گام و پیشانی بسیج اقشار محسوب می‌شود. 

وی افزود: ما برای ساخت تمدن اسلامی باید مسائل کشور و چالش‌ها را خوب بشناسیم و با مواجهه صحیح به حل این چالش‌ها بپردازیم و از طرفی زمینه را برای ایجاد و تقویت فضای انتقادی در جامعه و امیدبخشی فراهم کنیم و قطعا بسیج دانشجویی با صلاحیت‌ترین و پرکاربردترین قشر در بین بسیج اقشار برای تحقق این الزامات بوده است. 

سپهر تصریح کرد: ایجاد فضای انتقادی یعنی اینکه ما از معروف‌ها حمایت کنیم و به سرزنش منکرات و نشان دادن آن‌ها بپردازیم و این رسالت بزرگی که بر دوش بسیج دانشجویی است و یک تکلیف بزرگ محسوب می‌شود. 

وی با بیان اینکه بسیج دانشجویی امید و نظام رهبری است اظهار داشت: با توجه به بیانات رهبر معظم انقلاب بار سنگینی بر دوش بسیج دانشجویی قرار دارد با این وجود بسیج دانشجویی باید در سایه دولت اسلامی پرانرژی و با مسئولیت‌پذیری به نظام، کارگزاران و نظام اجرایی و پارلمانی کمک کند. 

فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت آموزی کارکنان وظیفه ستاد کل نیروهای مسلح از تربیت نیروی انسانی و تولید علم نافع و فناوری به عنوان دو ماموریت بسیج دانشجویی نام برد و افزود: تربیت نیروی انسانی از مسئولیت‌های انبیا نیز بوده با این وجود اگر ما می‌خواهیم به اهداف خود برسیم باید در تربیت نیروی انسانی موفق عمل کنیم. 

وی بر ضرورت تولید علم نافع و فناوری‌های کارگشا تاکید کرد و افزود: امروز کشورهایی که توانسته‌اند چالش بزرگ کرونا را مدیریت کنند در دنیا حرف برای گفتن دارند به هر روی ما نیز امروز برای مقابله با تهدیدات زیستی و ایجاد آرامش و نشاط در جامعه نیازمند تولید علم نافع هستیم. 

سپهر بیان کرد: قطعا اگر ما امروز به توانایی تولید واکسن کرونا دست پیدا نمی‌کردیم کشورهای تولید کننده این واکسن به ما واکسن نمی‌دادند به هر روی امیدوارم که همه ما بتوانیم با روحیه ایثار، گذشت، صعه صدر و شرح صدر اهداف انقلاب را پیش ببریم. 

همچنین در این مراسم صادق میرزاده مفرد به عنوان مسئول جدید سازمان بسیج دانشجویی معرفی و از زحمات حمید بالایی مسئول سابق بسیج دانشجویی تهران بزرگ تقدیر شد.

انتهای پیام/
واکسن کرونا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر