کد خبر: 1106242 A

سلیمی در صحن علنی مجلس:

عضو هئیت رئیسه مجلس در تذکری نسبت به مباحث انتخاباتی گفت: مباحثی توأم با توهین و دروغ در خلال تبلیغات انتخاباتی از سوی برخی نامزدهای انتخاباتی مطرح شد، آیا پیگیری و به قوه قضائیه ارجاع شده است و اگر به این قوه ارجاع شده چه تصمیمی برای برخورد با آن‌ها اتخاذ شده است؟

به گزارش خبرنگار ایلنا، علیرضا سلیمی نماینده دلیجان در صحن علنی امروز دوشنبه ۲۸ تیرماه مجلس با بیان اینکه امروز آقای قاضی‌زاده هاشمی گزارشی از کمیسیون بررسی تبلیغات انتخاباتی ارائه داد که جای قدردانی دارد اما واقعیت این است که برخی موارد مطرح است که نیاز به پیگیری دارد. 

وی افزود: مباحثی توأم با توهین و دروغ در خلال تبلیغات انتخاباتی از سوی برخی نامزدهای انتخاباتی مطرح شد، آیا پیگیری و به قوه قضائیه ارجاع شده است و اگر به این قوه ارجاع شده چه تصمیمی برای برخورد با آن‌ها اتخاذ شده است، آن هم در شرایطی که این مطالب از طریق رسانه ملی در سطح گسترده پخش شده است. در شرایطی که برخی نامزدها در رابطه با دیگر نامزدهای انتخاباتی مطالب خلاف واقع بیان کرده‌اند و در این زمینه از خدا هم شرم نداشتند، آیا قرار است با آن‌ها برخورد شود؟ چراکه در غیر اینصورت این رویه سنگ بنایی برای آینده می‌شود. 

نماینده محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در مورد عدم دخالت دولت که در این گزارش به آن اشاره شد، رئیس‌جمهور این روزها به یاد اصل ۶۰ قانون اساسی افتاده است که ما پیرامون این اصل در مجلس از وی مطالبه داریم چرا که رئیس‌جمهور که اداره امور اجرایی را برعهده دارد در خلال تبلیغات انتخاباتی در کار نهادهای ناظر دخالت کرد. اگر اجرای اصل ۶۰ قانون اساسی بر عهده رئیس‌جمهور است بنابراین باید در مورد مشکلات ایجاد شده در حوزه اشتغال، تورم و نقدینگی، بیمه تأمین اجتماعی، تولید و رکود و حوزه سلامت نیز پاسخگو باشد. 

وی در تذکر به رئیس‌جمهور گفت: ای کاش رئیس‌جمهور به اصول ۵۷ و ۵۸ قانون اساسی نیز توجه کند کما اینکه در اصل ۵۸ آمده که قانونگذاری بر عهده مجلس است، بنابراین اگر وی حقوقدان بوده باید بداند که تنها وظیفه اجرای قانون را برعهده دارد. همچنین بر اساس اصل ۵۷ قانون اساسی رئیس جمهور چرا در کار سایر قوا دخالت می‌کند.

انتهای پیام/
تبلیغات انتخاباتی ریاست جمهوری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر