کد خبر: 1105770 A

فیروزی در صحن علنی مجلس:

نماینده فسا در مجلس تصریح کرد:اگر سازوکارهای اداری تسهیل و پرداخت تسهیلات به بخش تولید روان و دستگاه‌های اجرایی مانع نباشند با همین منابع داخلی، انقلابی بزرگ در حوزه‌های اقتصادی رخ می‌دهد. تصریح کرد:

به گزارش ایلنا، ​حجت اله فیروزی نماینده مجلس یازدهم در نشست علنی صبح امروز یکشنبه، ۲۷ تیرماه مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود، ضمن عذرخواهی از مردم شریف و نجیب ایران به خاطر همه کمبودها و تنگناها، گفت: اگر صدها و میلیون‌ها جوان مظلوم ایرانی با انگیزه و تلاش شبانه روزی مدارج عالیه علمی را طی کرده ولی امروز در آرزوی داشتن شغلی مناسب عمر خود را تلف شده می‌بینند، بنده از آن‌ها عذرخواهی می‌کنم. 

وی ادامه داد: اگر هزاران دختر و پسر جوان ایرانی به دلیل چند ده برابر شدن قیمت‌ها در سال اخیر، فرصت ازدواج و تشکیل خانواده پیدا نکرده‌اند، از جوانان مظلوم این سرزمین عذرخواهی می‌کنم و اگر قیمت‌های سر به فلک کشیده اجناس، پدران این دیار را شرمنده تأمین نیازهای اساسی خانوارها کرده، از پیشگاه این ملت عذرخواهی می‌کنم. 

وی افزود: بگذار کسانی که قدرت کافی داشتند ولی با سیاست‌های غلط خود، مشکلات مردم را مضاعف کردند امروز در قاب رسانه‌ها دم از محدودیت‌ها بزنند و بگذار مسئولانی که توان مهار و مدیریت آب، برق، معیشت، اقتصاد و بازار کشور را داشتند ولی کوتاهی کردند، تقصیر را به دوش گرمای تابستان و جریان مقابل بیاندازند. 

فیروزی همچنین تصریح کرد: بگذار کسانی که با مدیریت غلط خود، عرصه تلاش، کار و فعالیت را بر جوانان تنگ کردند و موجب مهاجرت آن‌ها شدند، فضای بسته فرهنگی کشور را بهانه مهاجرت کنند؛ بگذار کسانی که با روند ناصحیح مدیریتی، هزاران دامدار، کشاورز و تولیدکننده را به خاک سیاه کشاندند، تحریم‌ها را مسبب این مشکلات بدانند؛ بگذار کسانی که ۸ سال فرصت‌های تولید و توسعه کشور را با امیدهای واهی به خارجی‌ها از مردم گرفتند، امروز ژست قهرمانان به خود بگیرند. 

وی اضافه کرد: این را ما با تمام وجود شاهد بودیم که مردم ما مظلومانه صبوری کرده و دم بر نیاوردند و از سختی اقتصاد و معیشت خاک خوردند ولی در مقابل اجنبی قامت خم نکردند؛ اگرچه مسئولان اجرایی کشور زبان عذرخواهی و پذیرش کم‌کاری‌ها و بی‌تدبیری‌های خود را ندارند ولی مردم هنوز هم سخاوتمندانه با توزیع بسته‌های معیشتی، مهربانی‌های خود را قسمت می‌کنند. 

نماینده مجلس یازدهم در ادامه خطاب به رئیس جمهور منتخب، گفت: به عنوان نماینده‌ای که برای مشارکت حداکثری و تشکیل دولت مردمی تلاش فراوانی کردم، به رئیس جمهور منتخب اعلام می‌کنم هیچ فرصتی برای آزمون و خطا وجود ندارد؛ شرایط کشور برای تجربه اندوزی کسانی که فاقد ظرفیت‌های مدیریتی هستند مناسب نیست. 

وی در ادامه با بیان اینکه نمایندگان مجلس که خود بیشترین نقش را در تشویق مردم برای حضور در انتخابات داشتند، مطالبه جدی برای معرفی گزینه‌های قوی، فسادستیز، مردمی، باتجربه و فعال را دارند، اظهار کرد: امروز کشور ما به مدیران ایستاده و عملیاتی نیاز دارد، مدیران نشسته و محصور در جلسات کنفرانس‌ها و همایش‌ها گره‌ای از مشکلات این کشور نخواهند گشود. 

این عضو مجمع نمایندگان استان فارس خطاب به رئیسی با بیان این مطلب که حال کشور خوب نیست و هر روز بحران‌های دست‌ساز برخی مدیران بی‌انگیزه اعصاب، روان و زندگی مردم را هدف می‌گیرد، تصریح کرد: روزی بحران روغن، روزی بحران گوشت و مرغ و روزی بحران سیمان، میلگرد و خودرو به عنوان مشکلات دست ساخته، جامعه را به شدت عصبانی کرده لذا کشور نیاز فوری به ساحل آرامش و ثبات در اقتصاد دارد. 

وی در ادامه با تأکید بر اینکه بسیاری از مشکلات کشور با اهتمام مدیران و تلاش آن‌ها قابل رفع است، ابراز داشت: کافی است به تولید بها داده شده و نقدینگی به سمت تولید مدیریت و روند صادرات تسهیل شود و یقین داریم این اقدامات در کوتاه مدت فضای کسب و کار را بهتر خواهد کرد. 

فیروزی در ادامه با اشاره به اینکه بسیاری از سرمایه داران ایرانی که دغدغه سربلندی ایران عزیز را داشته، اکنون برای سرمایه‌گذاری در حوزه‌های تولید آمادگی دارند، عنوان کرد: اگر سازوکارهای اداری تسهیل و پرداخت تسهیلات به بخش تولید روان و دستگاه‌های اجرایی مانع نباشند با همین منابع داخلی، انقلابی بزرگ در حوزه‌های اقتصادی رخ می‌دهد. 

وی ادامه داد: شهرستان فسا نیز همانند بسیاری از شهرستان‌های دیگر کشور در تب داغ کم آبی، خشکسالی، فقدان مجموعه‌های صنعتی و تولیدی و معدنی می‌سوزد و اندک کشاورزی و دامداری مردم نیز به خاطر کمبود نهاده‌های دامی و کشاورزی وعدم جواز برای صادرات دام در حال نابودی است. 

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در پایان خاطرنشان کرد: بیش از ده هزار جوان تحصیلکرده شهرستان فسا سال‌ها است چشم بر ساخت کارخانه فولاد و واحد پتروشیمی این شهرستان دوخته‌اند و هیچ عزمی در وزارتخانه‌های صمت و نفت برای ساخت این مجموعه‌ها وجود ندارد.

انتهای پیام/
تورم گرانی جوانان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر