کد خبر: 1105755 A

آصفری در صحن مجلس مطرح کرد؛

عضو کمیسیون تلفیق و بودجه با بیان اینکه آیا واقعا مشکل ما کمبود آب و برق است یا مشکل اصلی در بی‌برنامگی است؟، گفت: ظرفیت نیروگاه‌های برق چند برابر مصرف است.

به گزارش ایلنا، محمدحسن آصفری نماینده مجلس یازدهم در نشست علنی امروز یکشنبه ۲۷ تیرماه مجلس شورای اسلامی در تذکری شفاهی با بیان اینکه مشکلات کشور با گزارشاتی که اینچنین در صحن مجلس قرائت شده و مسئولی از دولت برای پاسخگویی حاضر نمی‌شود، حل نخواهد شد، عنوان کرد: مشکل آب و برق نیازمند پاسخگویی مسئولان کشور است. 

وی با بیان اینکه ۸۳ هزار مگاوات ظرفیت نیروگاه‌های نصب شده در کشور است، عنوان کرد: باید ریشه‌یابی شود که مشکل اصلی آب و برق کجاست؟ آیا واقعا مشکل ما کمبود آب و برق است یا مشکل اصلی در بی‌برنامگی است؟ 

نماینده مردم اراک و خنداب در مجلس یازدهم با یادآوری اینکه ۱۵ روز قبل به صورت سرزده از مرکز فرماندهی صنعت برق کشور، بازدیدی داشتم، گفت: ظرفیت نیروگاه‌های تجدیدپذیر در کشور نیز بالغ بر ۴۰۰ مگاوات است. این در حالی است که حداکثر نیاز کشور در اوج مصرف ۵۸ هزار مگاوات است، در حالی که ظرفیت نیروگاه‌های نصب شده در کشور ۸۳ هزار مگاوات است. 

وی ادامه داد: میانگین قدرت عملی نیروگاه‌ها ۶۸ هزار مگاوات است و در این شرایط فقط ۱۴ هزار مگاوات کمبود احساس می‌شود. این چه وضعیتی است که برای آبادی یک طرف، طرف دیگر را خراب می‌کنید؟ 

آ صفری افزود: از روزی که قطعی برق در کشور شایع شد، قیمت سیمان از کیسه‌ای ۱۵ هزار تومان به ۷۰ هزار تومان افزایش یافت و قیمت فولاد نیز به چند برابر افزایش پیدا کرد، چرا دولت و دستگاه قضایی نباید به این موضوع ورود کنند؟ 

وی تصریح کرد: آیا ظرفیت کارخانه‌های سیمان یا فولاد برای ذخیره‌سازی تولیدات خود فاقد هرگونه انبار بوده‌اند که یک شبه قیمتشان به این میزان افزایش می‌یابد. خروجی جلسه امروز در صحن چه چیزی خواهد بود؟ باید اقدام ماده ۲۳۴ صورت گیرد و گزارش این مهم به قوه قضائیه ارسال شود.

انتهای پیام/
قطعی برق در ایران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر