کد خبر: 1104839 A

محسنی اژه‌ای در دیدار با آیت‌الله‌العظمی سبحانی:

رئیس قوه قضاییه گفت: امروز مردم با مسائل پیچیده‌ای مواجه هستند که نیازمند اجتهاد مستمر و نظریه فقهی علماست.

به گزارش ایلنا،  حجت‌الاسلام  محسنی اژه‌ای در ادامه سفر یک روزه خود به قم با آیت‌الله‌العظمی جعفر سبحانی از مراجع عظام تقلید دیدار و گفتگو کرد.

رئیس قوه قضاییه اظهار داشت: قضاوت نیازمند علم و حلم و نفس زکیه است تا قاضی تحت تاثیر لغزش‌ها قرار نگیرد.

حجت‌الاسلام محسنی اژه‌ای افزود: امروز مردم مسائل نوظهور و پیچیده‌ای دارند که نیازمند اجتهاد مستمر و نظریه فقهی علماست.

رئیس دستگاه قضا متذکر شد: با آن‌که سال‌ها در حوزه تحصیل کردم و سال‌هاست در دستگاه قضا خدمت می‌کنم، اما گاهی با برخی مسائل پیچیده‌ای مواجه می‌شویم که تکلیف آن‌ها را از طریق استفتاء روشن می‌کنیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای بر همین اساس از مراجع و علما خواست که با ارائه نظر فقهی خود درباره موضوعات جدید و پیچیده، دستگاه قضا را یاری دهند.

رئیس قوه قضاییه در بخش دیگری از سخنانش تصریح کرد: دستگاه قضا با هماهنگی و همکاری دولت و مجلس تلاش می‌کند تا مشکلات عرصه اقتصادی برای کارآفرینان و تولید کنندگان با کمک خودشان حل شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای با بیان این‌که عده‌ای به خاطر شرایط بازار متضرر شده و عده‌ای نمی‌توانند سرمایه‌گذاری کنند، خاطر نشان کرد که دستگاه قضا از این دسته افراد حمایت خواهد کرد آنچنان که با مفسدانی که برای سقوط بازار برنامه ریزی می‌کنند، مانند کسانی که اقدام به جنگ اقتصادی می‌کنند برخورد خواهد کرد.

آیت‌الله‌العظمی سبحانی نیز در این دیدار به ذکر توصیه‌هایی به رئیس دستگاه قضا پرداخت و گفت: باید مباحث فقهی برای قضات گفته شود تا از اطاله دادرسی جلوگیری شود.

این مرجع تقلید با استقبال از تلاش‌های دستگاه قضا برای حمایت از تولید، خاطر نشان کرد: باید سرمایه‌های خارج کشور را به سمت داخل جذب کنید و امنیت قضایی و اقتصادی را در کشور فراهم کنید.

آیت‌الله‌العظمی سبحانی گفت: ما سعی می‌کنیم به سوالات فقهی شما پاسخ دهیم تا شما هم شب و روز برای رفع مشکلات معیشتی و امنیتی کار کنید.

این مرجع تقلید عظام در پایان از رئیس جدید دستگاه قضا خواست که مسیر تحول را با قدرت ادامه دهد و از خود یادگاری ارزشمند به جا بگذارد که موجب رضایت و خرسندی عمومی و افزایش سرمایه اجتماعی نظام شود.

آیت‌الله‌العظمی سبحانی بیان داشت: انتخاب شما "وَضَعَ حقَ موضعه" بود و کسی در این جایگاه قرار گرفت که شایسته آن جایگاه بود.

 

انتهای پیام/
غلامحسین محسنی اژه ای رئیس قوه قضائیه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر