کد خبر: 1103146 A

معاون دادستان عمومی و انقلاب تهران در امور نظارت بر ضابطین از بازدید از برخی بازداشتگاههای نیروی انتظامی و کلانتری های شهر تهران خبر داد.

به گزارش ایلنا، سید مهدی رضا کاظمی در حاشیه بازدید از برخی از بازداشتگاه‌های نیروی انتظامی اعلام کرد: این بازدیدها در تداوم برنامه های مستمر این معاونت و اجرای برنامه پیش بینی شده انجام گرفته است.

وی افزود: طی این بازدیدها ضمن سرکشی از کلانتری ها و بازداشتگاهها، با متهمان تحت نظر صحبت و اظهارات و مشکلات آنها را استماع و دستورات لازم صادر می شود.

معاون نظارت بر ضابطین دادسرای عمومی و انقلاب تهران با بیان اینکه در این مدت با همراهی جمعی ازمقامات قضایی دادستانی کل کشور و دادسرای تهران و مسئولان اداره کل زندان های استان تهران، از بازداشتگاه قانونی اداره آگاهی فاتب، بازداشتگاه پلیس مبارزه با مواد مخدر، پایگاه سوم اداره آگاهی تهران بزرگ و کلانتری های ۱۱۳ بازار، ۱۲۲ دربند، ۱۰۵ سنایی و ۱۴۸ انقلاب بازدید شد، ادامه داد: این بازدیدها به درخواست دادستانی کل کشور برای بررسی نحوه اجرای طرح ارتباط سیستمی و الکترونیک بین نواحی دادسرای عمومی و انقلاب تهران و کلانتری ها، انجام شد.

کاظمی با بیان اینکه تهران اولین شهری است که ارتباط سیستمی و الکترونیکی کلانتری های آن به صورت کامل با نواحی دادسرا برقرار شده، یادآور شد: بعد ازاین اتفاق و انعکاس گزارش آن توسط دادستان محترم عمومی انقلاب تهران به ریاست محترم قوه قضاییه و دادستان محترم کل کشور، از این مراکز بازرسی و بعد از مشاهده اقدامات مثبت و قابل توجه آنها، ضمن تجلیل از اقدامات صورت گرفته ، گزارش جامعی از نحوه اجرای طرح توسط تهیه و تحویل مقامات مربوطه شد.

معاون دادستان تهران تأکید کرد: طرح برقراری ارتباط الکترونیکی بین کلانتری ها و نواحی دادسرای تهران به خوبی در حال اجرا است اثرات زیادی در زمینه کاهش اطاله دادرسی ، سرعت در انجام تحقیقات، جلوگیری از سوء استفاده و جعل مدارک و در نهایت رضایتمندی شهروندان داشته است که بر این اساس به زودی تمامی پلیس های تخصصی از جمله آگاهی، پلیس اطلاعات و امنیت و ... نیز به این سیستم مجهز می شوند.

انتهای پیام/
دادستانی تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر