کد خبر: 1103099 A

قالیباف:

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به پلتفرم همدم تاکید کرد: آن چیزی که خانواده را پایدار نگه می‌دارد محبت است و کانون این محبت در خانواده، زن خانواده است.

به گزارش ایلنا، محمد باقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در مراسم رونمایی از پیکره (پلتفرم) «همدم» افزود: از اینکه سازمان تبلیغات اسلامی انتخاب کرده است که به خانواده بپردازد بسیار ارزشمند است. امروز آن چیزی که خانواده را پایدار نگه می‌دارد محبت است و کانون این محبت در خانواده، زن خانواده است. 

وی ادامه داد: الگوی تربیت، نحوه تربیت و روند تربیت را زنان جامعه رقم می‌زنند. زنان نماد اخلاق، عطوفت، مهربانی و حیا هستند. اگر تحول و خانواده پایدار می‌خواهیم باید به زنان توجه کنیم. پیش از انقلاب ۳۰ و الان ۷۰درصد زنان ما سواد دارند، اما آیا از این آگاهی برای تعالی خانواده استفاده کرده ایم. 

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: نقش زن به حدی مهم است که هر مردی در هر مقطع از زندگی به زن‌ها نیاز دارند. مادر، خواهر، همسر و دختر می‌توانند زندگی یک مرد را بسازند. امروز دختر من نقش عاطفی را برای من ایفا می‌کند که هیچ کس نمی‌تواند جایش را پر کند. 

 وی خاطرنشان کرد: امروز در زمینه ازدواج مشکلات زیادی داریم که یکی از مهم‌ترین مشکلات، اقتصادی است. باید این مشکل را حل کنیم. اقتصاد مهم است، اما بپذیریم که بخشی از زندگی است.

قالیباف در ادامه ازدواج را بخشی از فرآیند شکل‌گیری خانواده دانست و گفت: قطعا مشکلات اقتصادی، فرهنگی و رفتاری بسیاری داریم که مانع این امر شده و یکی از چالش‌های مهم آن اقتصادی است و بنده به عنوان مسئول باید پاسخگو باشم که از آن فرار نمی‌کنم و اقرار می‌کنم کارنامه خوبی نداریم اما سوال اینجاست که خانواده‌هایی که وضع اقتصادی مطلوب دارند، همه دارای ثبات و پایداری هستند؟ لذا اقتصاد مهم است اما همه زندگی نیست.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه تداوم خانواده  به خصوص در ۵ سال نخست را نسبت به تشکیل خانواده بسیار مهم‌تر دانست و افزود: راه‌اندازی پلتفرم همدم اقدام بسیار به جایی بود که با همه مسائل ایرانی و اسلامی و سنت های اصیل نهاد خانواده سنخیت دارد.

وی با بیان این که انتخاب همسر برای جوانانی که در اوج احساسات هستند، باید همراه با عقلانیت و آگاهی باشد گفت: در این امر بسیار مهم نیازمند مشاوران مومنی هستیم که در این زمینه از علم  روز برخوردار باشند و پلتفرم همدم تلاش کرده تا مبتنی بر سنت های خانواده و مبانی اسلامی، با استفاده از روش های نوین و علمی به جوانان برای انتخابی  آگاهانه و ازدواجی پایدار تحت نظر خانواده کمک کند.

وی در ادامه با بیان اینکه پلتفرم همدم ۴ رویکرد شفاف‌سازی، هوشمندسازی، مردمی‌سازی  و کارآمدسازی را با هم در بر دارد، عنوان کرد: هر مجموعه‌ای که این ۴ رویکرد را داشته باشد می‌تواند مجموعه موفقی باشد ضمن اینکه باید به ۴ موقعیت مکانی که در زندگی انسان تأثیرگذار است، توجه کرد که این مکان‌ها شامل منزل، مسجد، مدرسه و محله است که اگر این مکان‌ها به درستی و مثل ساعت با هم کار کنند، در تمامی امور حتی امور اقتصادی می‌توانیم موفق باشیم.

قالیباف در ادامه با تأکید بر خودداری از دولتی شدن امور ابراز داشت: نباید خود را عاقل‌تر از مردم بدانیم و باید اجازه دهیم مکان‌هایی مانند محله‌ها و مساجد کارکرد واقعی خود را داشته باشند به خصوص مساجد نباید خالی شوند و باید بتوانند به همه شئون زندگی مردم پاسخ دهند.

رئیس قوه مقننه در پایان با بیان اینکه فرصت‌های بسیاری در بعد نیروی انسانی و ظرفیت‌های اقتصادی در کشور وجود دارد، خاطر نشان کرد: سوء مدیریت و تصمیمات غلط وقت کشور را تلف کرد که باید اصلاح شود و باید فرزند زمانه خویش باشیم تا بتوانیم پیشرفت کنیم.

انتهای پیام/
محمدباقر قالیباف پلتفرم «همدم»
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر