کد خبر: 1102875 A

سخنرانی نخست وزیر اسلونی در جمع اعضای گروهک منافقین، موجبات ناراحتی افکار عمومی ایران را پدید آورده است.

به گزارش ایلنا، یانس یانسا نخست‌وزیر اسلونی این روزها بدلیل شرکت در نشست مجازی یک گروهک تروریستی دشمن مردم ایران (منافقین) و گروهکی که حدود ۱۷ هزار غیر نظامی را در ایران ترور کرده و علاوه بر آن سابقه همکاری نظامی با صدام حسین در عراق علیه مردم ایران را دارد، موجبات ناراحتی افکار عمومی ایران را پدید آورده است.

وقتی به سوابق و دیدگاه‌های یانس یانشا مراجعه می‌کنیم، به خوبی می‌بینیم که زندگی سیاسی این سیاستمدار اروپائی مبتنی بر جعل و دروغ است. براساس گزارش نشریه فارین پالیسی امریکا  یانس یانشا  متخصص انتشار اخبار جعلی و راه اندازی کارزار اطلاعاتی علیه مخالفان خود در توییتر است. وی با استفاده از توهین به روزنامه نگاران ،مخالفان سیاسی ، افکار عمومی و هرکس که با او موافق نیست ، راه موفقیت خود در سیاست را گشوده است. در توییتر گفته می شود ۷۵ درصد فالورهای وی جعلی است.

یانس یانسا به لحاظ روحیات و خلقیات به شدت شبیه ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا است. به غیر استفاده از توییتر برای توهین، در حلقه مشاوران خود هیچ فردی جز افراد مطیع را تحمل نمی‌کند و عاشق جعل خبر و راه انداختن کارزار اطلاعاتی علیه رقبای سیاسی خود می باشد.

در همین رابطه بد نیست اشاره کنیم که این سیاستمدار به سبب انتشار پیام تبریک زودهنگام به ترامپ بابت پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری امریکا که اصلا درست نبود مشهور شد.

با توجه به روحیات غیرثابت و پیش‌بینی ناپذیر یانس یانشا دو سناریو را برای شرکت نامبرده در نشست مجازی منافقین می توان مد نظر قرار داد. اول اینکه با توجه به ارتباطات نزدیک نخست وزیر کنونی اسلونی با مقامات دولت ترامپ از جمله مایک پومپئو که خود نیز میهمان منافقین بود، با لابی آن‌ها در نشست منافقین شرکت کرده است و دیگری انگیزه‌های مالی حضور در این نشست است. خبرگزاری آسوشیتدپرس در سال ۱۳۹۵ گزارش داد، نامزد پیشنهادی دونالد ترامپ برای وزارت حمل‌ونقل آمریکا یعنی  خانم الین چاو تایید کرد که سال ۲۰۱۵ به خاطر پنج دقیقه سخنرانی در برابر شاخه سیاسی منافقین (مجاهدین خلق) مبلغ پنجاه هزار دلار دریافت کرده است. با توجه به اینکه پرداخت پول به شرکت کنندگان در نشستهای منافقین به یک رویه علنی تبدیل شده است .،می توان حدس زد که منافقین این بار احتمالا تلاش کرده اند سخنرانان مطرحی را برای نمایش خود خریداری کنند.

بسیار جالب است که منافقین معمولا از سیاستمداران منفور در جهان عضوگیری می‌کند و افراد خوشنام ،معمولا حاضر نیستند شهرت خود را با بدنامی منافقین جریحه دار کنند.

 

انتهای پیام/
یانس یانسا نخست‌وزیر اسلونی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر