کد خبر: 1099629 A

دادستان کل کشور در مراسم تکریم و معارفه روسای قوه قضاییه:

دادستان کل کشور گفت: امیدواریم در دوران جدید، تعامل و همکاری سه قوه، زندگی را برای مردم شیرین‌تر و گام‌های موثری برای رفع مشکلات مردم برداشته شود.

به گزارش ایلنا، حجت الاسلام والمسلمین محمدجعفر منتظری روز دوشنبه در مراسم تکریم و معارفه روسای قوه قضاییه ضمن قدردانی از مقام معظم رهبری افزود: برای دومین بار مدیریت عالی و ریاست قوه قضاییه از درون قوه قضاییه با انتصاب حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای که دارای سوابق نورانی و طولانی و تجرییات گرانقدر از قوه قضاییه هستند صورت گرفت و از امروز تصدی این پست مهم را با انتخاب و انتصاب مقام معظم رهبری عهده دار خواهند شد.

منتظری اظهارداشت: در دو سال و نیم اخیر مدیریت عالی قوه قضاییه از درون قوه قضاییه انتخاب شد که این دوران کوتاه بود و آیت‌الله رئیسی منتخب مردم برای تصدی ریاست جمهوری شد که به ایشان  تبریک می‌گویم.

وی با تقدیر و تشکر از مقام معظم رهبری که برای دومین بار مدیریت عالی و ریاست قوه قضاییه را از درون قوه قضاییه انتخاب و انتصاب کرده‌اند، گفت: این حقیر دو بار افتخار مأموریت از ناحیه مقام معظم رهبری را در سالهای ۷۶ و ۷۷ و ۸۶ و ۸۷ از مجموعه قوه قضاییه داشته‌ام. یکی از انتظاراتی که مجموعه قوه قضاییه داشتند این بوده است که ریاست عالی قوه قضاییه از درون قوه انتخاب شود.

دادستان کل کشور ضمن تقدیر از حضار در این مراسم در عین حال از آیت‌الله رئیسی قدردانی کرد و افزود: آیت‌الله رئیسی در راستای رهنمودهای مقام معظم رهبری در گام دوم انقلاب بنای مستحکم تحول را با برنامه‌های جاممع کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت بنا نهادند و استمرار این برنامه ‌ها  توسط حجت الاسلام والمسلمین محسنی‌اژه‌ای که مورد اعتماد مقام معظم رهبری قرار گرفت، با اقتدار و توان بیشتر و با توجه به تجربیات و سابقه ارزنده ایشان ادامه دهنده تحول خواهند بود.

منتظری افزود: اکنون امیدواریم شاهد یک دستگاه قضایی عدالت محور، عدالت بستر و عدالت  گستر باشیم.

دادستان کل کشور درباره آیت الله رئیسی اضافه کرد: اکنون کسی سکاندار مدیریت اجرایی کشور شده است که آسیب‌ها و اشکالات و مشکلات را به خوبی می‌شناسد و انتظار داریم رئیس دولت منتخب در دولت انقلابی و جهادگونه خود در راستای رفع مشکلات قضایی بیش از پیش کمک کنند.

حجت الاسلام والمسلمین منتظری در ابتدای این مراسم گفت: در ابتدا پوزش می‌طلبیم از عزیزانی که شایسته بود در این مجلس با شکوه حضور میداشتند؛ لیکن به جهت شرایط و محدودیت‌های کرونایی به حداقل اکتفا شده است. هم از مقامات و هم از مسئولین عالی کشوری و هم از همکاران خودم در قوه قضاییه از این جهت پوزش می‌طلبم.

در این مراسم که به دلیل رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی محدود است؛‌تعدادی از مسئولان عالی کشور از جمله  حجت‌الاسلام والمسلمین محمدی گلپایگانی، آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی، حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای، محمدباقر قالیباف، اسحاق جهانگیری و تعدادی از مقامات کشوری، لشکری و قضایی حضور دارند.

انتهای پیام/
دادستان کل کشور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر