کد خبر: 1096467 A

بادامچیان در کنفرانس احزاب حامی مقاومت:

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی گفت: تغییر نوع مبارزه از سنگ به موشک باید گسترده‌تر شود و ایجاد ناامنی برای صهیونیست‌ها مرحله دیگر مبارزه است.

به گزارش ایلنا، نشست فوق العاده کنفرانس احزاب حامی مقاومت همزمان با پیروزی ملت فلسطین در برابر رژیم صهیونیستی در جنگ ۱۲ روزه اخیر به همت حزب موتلفه اسلامی برگزار شد.

در این نشست، اسدالله بادامچیان دبیر کل حزب مؤتلفه اسلامی پیروزی اخیر فلسطینیان را فتح مبین عنوان کرد و گفت: بازتاب این پیروزی در سرزمین‌های اشغالی منجر به هراس اسرائیلی‌ها و امیدبخشی به فلسطینی‌ها شد و جشن پیروزی بعد از پذیرش آتش‌بس فتح مبین دیگری بود.

وی افزود: تغییر نوع مبارزه از سنگ به موشک باید گسترده‌تر شود و ایجاد ناامنی برای صهیونیست‌ها مرحله دیگر مبارزه است. هر جاسوس و خائن وابسته به اسرائیل باید دچار هراس شود.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی تاکید کرد: احتمال فروپاشی اسرائیل به دلیل شرایط درونی و اضمحلال نظام سرمایه‌داری آمریکا بسیار زیاد شده است و پیروزی درست در زمانی محقق شد که معاهده قرن و همکاری با رژیم اشغالگر قدس توسط کشورها اتفاق افتاده بود.

بادامچیان اظهار داشت: اکنون آمریکا سردرگم حمایت یا عدم‌حمایت از اسرائیل به دلیل بحران‌های موجود است. آن‌ها می‌خواهند قبل از رفراندوم کلی در فلسطین از شرایط بهره ببرند و باید از این شرایط به‌گونه‌ای استفاده کنیم که ضرر اسرائیل و غرب برای آمریکا بیشتر شود.

وی با اشاره به تجربه پیروزی انقلاب اسلامی ایران، تأکید کرد: داشتن نقشه راه برای اداره جهان پس از سقوط اسرائیل مهم است و یکی از برکات جلسه ما این است که در این زمینه فعالیت کنیم.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود به حادثه تلخ مدرسه سیدالشهدای کابل اشاره کرد و گفت: در افغانستان نیازمند کار جدی هستیم، حادثه شهادت دختران دانش‌آموز در این کشور موجب جریحه‌دار شدن احساسات جهان شد و همین امر زمینه کار جدید در این کشور است.

بادامچیان همچنین در رابطه با تحولات بحرین، بیان کرد: در بحرین نیز نیازمند فعالیت‌های تازه هستیم. در قضیه کشمیر نیز نباید غفلت کرد و مسلمانان این منطقه باید در امن و آسایش باشند.

وی با تاکید بر اینکه احزاب چنین توانایی را فراتر از دولت‌ها دارند، از هدف تشکیل دولت کریمه اسلامی و نقش احزاب در کشورهای اسلامی برای تحقق این مهم گفت.

در این نشست همچنین خالد قدومی رئیس دفتر جنبش حماس در تهران با تشکر از حزب مؤتلفه اسلامی نسبت به برگزاری این نشست، عملکرد احزاب اسلامی در کشورها را فارغ از عملکرد دولت‌ها عنوان کرد و گفت: به شما اطمینان عملی می‌دهم که موضع مقاومت بسیار مناسب و اوضاع راهبردی دشمن متزلزل است.

قدومی اظهار کرد: در دیدار اخیر با طرف مصری به او پیغام دادیم که به اسرائیلی‌ها بگوید، اگر بازگردید بازمی‌گردیم، مقاومت تاکنون از سلاح‌های پیشرفته خود رونمایی نکرده است، در معادله جدید دونقطه وجود دارد، قدس خط قرمز ماست و مردم فلسطین انسجام کاملی بین مقاومت نظامی و اجتماعی ایجاد کردند.

وی ادامه داد: بر اساس این الگوسازی می‌خواهیم به جهان نشان دهیم مقاومت اندیشمند و حکیمانه است و مقاومت خواست ملتش را انجام می‌دهد و اجازه نمی‌دهد دشمن با ملت بی‌دفاع هر کاری می‌خواهد انجام دهد.

رئیس دفتر جنبش حماس در تهران تاکید کرد: رژیم صهیونیستی به باری بر دوش کشورهای غربی و اروپایی تبدیل‌شده و اکنون بحث در خصوص وظیفه ماست و آن اینکه اکنون باید از ایجاد فتنه در فلسطین بر حذر باشیم.

قدومی به شرکت‌کنندگان اجلاس فوق‌العاده احزاب اسلامی پیشنهاد داد که بر مسائل انسانی و قانونی روی‌داده در حوزه فلسطین تأکید کنند و جلسه‌ای برای طرح ابعاد قانونی و جنایی مسئله فلسطین و غزه تشکیل دهند.

در بخش دیگری از اجلاس مظاهری عضو حزب تبیان افغانستان، گفت: با توجه به تحولات مثبت در فلسطین و ضعف و شکست اسرائیل، تحولاتی در سطح جهان نسبت به فلسطین و انزجار از اسرائیل صورت گرفته است، بحث فلسطین اکنون باید فراتر از روز جهانی قدس مطرح و رویکرد مناسبی در حمایت از مردم فلسطین اتخاذ شود و این بحث به‌صورت یک فرهنگ در سطح منطقه و کشورهای اسلامی مطرح گردد.

عدنان قفله نماینده انصار الله یمن در هم در این نشست، گفت: مردم یمن و رهبری حوثی پیگیر تحولات فلسطین هستند و حمایت‌هایی صورت گرفته و در شرایطی که مردم یمن خودشان در سختی جنگ هستند برای فلسطین کمک‌های مادی جمع‌آوری کردند.

وی ادامه داد: دشمن می‌داند تنها در صورت تفرقه می‌تواند مقاومت را از میان بردارد و اکنون وظیفه خود را در قبال مقاومت با حمایت و برادری با آن‌ها انجام می‌دهیم، نباید از تحریم بیم داشت و باید به یاری هم بشتابیم.

صلاح فحص رئیس دفتر جنبش اَمل در تهران هم با بیان اینکه اسرائیل رو به افول است به کسانی که در فکر توافق با اسرائیل هستند هشدار داد: کسی فکر نکند که در صورت استنباط توافق با اسرائیل اوضاع بهتر خواهد شد.

 

انتهای پیام/
اسدالله بادامچیان دبیر کل حزب مؤتلفه اسلامی احزاب حامی مقاومت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر