کد خبر: 1096371 A

زندان‌های مختلف تهران به مناسبت هفته قوه قضاییه به صورت ویژه مورد بازدید مسئولان قضایی دادگستری کل استان تهران قرار گرفت.

به گزارش ایلنا، مطابق تاکید ریاست قوه قضاییه و رئیس کل دادگستری استان تهران و همچنین دادستان تهران در خصوص توجه به جمعیت کیفری زندان‌ها موجب شد تا بازدیدهای مستمر قضات و مدیران قضایی استان تهران در طی سال انجام گیرد و در این ایام به مناسبت هفته قوه قضاییه در اقدامی منسجم قائم مقام رئیس کل دادگستری، معاونین قضایی، رئیس شورای حل اختلاف استان تهران، رئیس کل محاکم عمومی و انقلاب تهران همراه معاونان قضایی محاکم و معاونان دادستان تهران، سرپرست معاونت مالی پشتیبانی دادگستری کل به اتفاق مدیرکل زندان‌های استان تهران در قالب چندین گروه نظارتی بندهای مختلف زندان اوین و زندان قصر قزلحصار را مورد بازدید قرار دادند.

بر اساس این گزارش، در این بازدید حضوری مددجویان به صورت چهره به چهره با مسئولان قضایی دادگستری استان تهران دیدار و ضمن بیان مشکلات، تقاضا و درخواست‌های خود را جهت رسیدگی و صدور دستور لازم در چارچوب قوانین تقدیم مقام‌های قضایی کردند.

قائم مقام دادگستری کل استان تهران در نشست جمع بندی که پس از این بازدیدها در محل سالن جلسات زندان اوین برگزار شد، گفت: اخلاق خوش و پاسخگویی موثر باید مورد نظر باشد.

ستایشی با اشاره به نتایج خوب کارگروه جهادی پایش زندانیان گفت: پایش و اشتغال باید در اولویت باشد و ضروری است طرح طبقه‌بندی زندانیان به صورت ویژه مورد پیگیری قرار گیرد.

وی میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی داخل زندان را قابل تقدیر دانست و تاکید کرد: حفظ سلامت زندانیان باید مستمراً در نظر گرفته و به آن با حساسیت خاصی توجه شود.

ستایشی بازدیدهای برنامه‌ای در طی سال را مناسب دانست و گفت: در کنار آن، بازدیدهای از پیش اعلام نشده و خارج از برنامه نیز باید در دستور کار باشد.

در این نشست مدیرکل زندان‌های استان تهران به بیان گزارشی از اقدام‌های این اداره کل پرداخت و افزود: افزایش جمعیت کیفری زندان یکی از دغدغه‌هایی است که توجه به این موضوع و تبعات ناشی از آن را تقاضا داریم.

همچنین عبادالله میرزایی مطلق معاون قضایی رئیس کل در امور زندان‌ها از تلاش‌های صورت گرفته در راستای کاهش جمعیت کیفری و برگزاری جلسه کمیسیون عفو و بخشودگی به صورت مستمر و موثر خبر داد.

قضات ناظر زندان حاضر در این نشست نیز به بیان برخی از مشکلات پرداختند و از جمله به طولانی بودن فرآیند رسیدگی در برخی از مراجع قضایی، عدم تناسب قرارها با محکومیت در برخی از آراء هر چند محدود و اطاله در پاسخگویی برخی شعب به مکاتبات ناظران زندان اشاره کردند و برای رفع مشکلات هم اندیشی شد.

در این بازدید از سه تن از روسای زندان‌های تهران و معاونین قضایی و مددکاران زندان توسط قائم مقام رئیس کل دادگستری و رئیس ستاد بزرگداشت هفته قوه قضاییه تقدیر بعمل آمد.

 

انتهای پیام/
قوه قضائیه هفته قوه قضاییه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر