کد خبر: 1096264 A

مراسم گل افشانی و تجدید میثاق اعضای خانه کارگر با شهید بهشتی و ۷۲ تن از یارانش با حضور علیرضا محجوب دبیرکل خانه کارگر، نادر قاضی‌پور نماینده ادوار مجلس و جمعی از اعضای این تشکل کارگری صبح امروز در محل یادمان شهدای هفتم تیر در بهشت زهرای تهران برگزار شد

به گزارش خبرنگار ایلنا، در ابتدای این مراسم قاضی‌پور نماینده سابق ارومیه در مجلس طی سخنانی با گرامیداشت یاد و خاطره شهید بهشتی اظهار داشت: جای شهید بهشتی خالی است، اگر شهید بهشتی زنده بود امروز حتماً کارگران ما شرایط بهتری داشتند، ایشان حتما نسبت به دغدغه‌ها و مشکلات کارگران مانند قراردادهای سفید یا موارد اینچنینی حساسیت و توجه داشتند.

وی با اشاره به درگذشت فرزند علیرضا محجوب ادامه داد: پیام تسلیت رهبر انقلاب به آقای محجوب نشان داد که حوزه کارگری مورد توجه ایشان است و توجه ویژه به مسائل کارگران دارند و همچنین تاییدکننده این بود که آقای محجوب بیش از ۴۰ سال عمر خود را در خدمت انقلاب اسلامی و کارگران بوده است.

قاضی‌پور در پایان گفت: خوشبختانه امروز همه مسئولان در دستگاه‌های مختلف به ویژه رئیس‌جمهور منتخب آقای رئیسی همگی دغدغه تولید داخلی دارند و این نشان می‌دهد که تولید و دغدغه‌های مربوط به آن مانند مشکلات کارگران می‌تواند در رأس اولویت‌های مسئولان باشد.

علیرضا محجوب هم در این مراسم، ضمن تقدیر و تشکر از از تلاش‌ها و زحمات هیات اجرایی خانه کارگر و خانه کارگر شهر ری، طی سخنانی گفت: شهید بهشتی به کار تشکیلاتی بیش از هر کسی معتقد بود و حتی یک وقت‌هایی ایشان را به قدرت‌طلبی متهم می‌کردند اما من شهادت می‌دهم که تنها وجهی که در وجود او نبود، قدرت‌طلبی بود.

وی در ادامه با ذکر خاطره‌ای به ماجرای تلاش‌های منافقین برای سندسازی علیه شهید بهشتی در ماجرای اشغال لانه جاسوسی اشاره کرد.

دبیرکل خانه کارگر در بخش دیگری از سخنان خود به جلسه روز هفتم تیر اشاره کرد و بیان داشت: در آن جلسه که مطابق معمول از ۴-۵ شروع شد و بعد از چند ساعت دیگر سران قوا به جلسه ملحق می‌شدند، آن حادثه انفجار رخ داد. در ابتدای جلسه شهید بهشتی خبری را نقل کردند از مراجعه مسعود رجوی به ایشان که رجوی در آن مراجعه خیلی متأسف بود از اینکه نتوانسته سازمان را کنترل کند و اینکه سازمان از دست خارج شده است و گفتند که رجوی درخواست داشته که قدری به سازمان میدان داده شود تا بتواند آن‌ها را کنترل کند که البته این درخواست رجوی با پاسخ منفی شهید بهشتی مواجه شده بود.

محجوب در ادامه اظهار داشت: این نشان می‌دهد که اگر آنطور که شایعه و داستان سازش را نسبت به این شهید مظلوم مطرح می‌کنند، ایشان اهل سازش بود می‌توانست در برابر منافقین کوتاه بیاید و شاید از این حادثه ترور هم جلوگیری می‌شد اما چنین کاری نکرد.

وی افزود: با الگوگیری از شهید بهشتی باید بدانیم که وظیفه همه ما کار تشکیلاتی است و شهید بهشتی در کار تشکیلاتی نیز اعتقادی عمیق به شوراهای اسلامی و به ویژه حقوق کارگران داشت.

محجوب تصریح کرد: گرامیداشت یاد و راه شهید بهشتی در این است که کار تشکیلاتی را جدی دنبال کنیم و پیگیری دغدغه‌ها و مشکلات کارگران و بازنشستگان را فراموش نکنیم.

2

1

انتهای پیام/
شهدای هفتم تیر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر