کد خبر: 1095729 A

در جریان تذکر شفاهی مطرح شد؛

نماینده تربت حیدریه در مجلس در تذکری خطاب به هئیت رئیسه مجلس تاکید کرد که باید مسائل به صورت لوایح به مجلس بیایند تا دو بدنه کارشناسی مجلس و دولت آن را پشتیبانی کند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محسن زنگنه نماینده مجلس یازدهم در تذکر شفاهی در صحن علنی مجلس با اشاره به سخنان رهبری در اجلاسیه دوم مجلس اظهار داشت: اجازه بدهیم طرح‌ها به صورت لایحه به مجلس بیایند، چراکه دو بدنه کارشناسی دولت و مجلس آن را پشتیبانی خواهند کرد؛ بنابراین با توجه به اینکه مجلس خودش را مقید کرده به تبعیت از دستور رهبری و با توجه به اینکه دغدغه‌های رئیس‌جمهور آینده با دغدغه‌های مجلس و مردم هماهنگ است، با این کار نگاه جهادی خواهد داشت. 

وی افزود: از نمایندگان مجلس خواهش می‌کنم مباحثی مثل طرح که در حوزه کشاورزی بود و یا مباحثی در حوزه بانک مرکزی را وارد صحن نکنیم و به دولت اجازه دهیم که درباره این مسائل اقدام و ارائه لایحه کند. این پاسخ عملی به منویات رهبری است که می‌تواند برکات بیشتری در حوزه قانون‌گذاری داشته باشد. 

محمدباقر قالیباف در پاسخ به تذکر نماینده تربت حیدریه گفت: اصل این موضوع که حضرت آقا فرمودند و اینکه در آیین‌نامه نیز وجود دارد، را باید رعایت کنیم. گاهی اوقات نیز تشخیص مجلس این می‌شود که یک چیزی ضرورت دارد و برای آن طرح بیاورد. 

وی تصریح کرد: اما در مورد موضوعات مهم بهتر است که لایحه آورده شود البته این مغایر با این نیست که اگر طرحی بیاید، کمیسیون و دولت نظراتشان را نداده‌اند. اما لایحه بر طرح اولویت دارد. مجلس زمانی مفید است که سهم تعداد لوایح از طرح‌ها بهتر و بیشتر باشد امروز ما این ضعف را داریم که طرح‌های ما بیشتر لوایح است.

انتهای پیام/
طرح‌ها و لوایح در مجلس محسن زنگنه نماینده مجلس یازدهم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر