کد خبر: 1095042 A

رئیسی:

رئیس جمهور منتخب گفت: مردم بدانند هم من هم همه همکارانم تلاش شبانه‌روزی خواهیم داشت تا زمینه رفع بیکاری را فراهم کنیم.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سید ابراهیم رئیسی در یک گفت‌وگوی تلویزیونی درباره اولویت‌های دولتش گفت: مسئله اشتغال، کرونا و  مسکن ذهن من را بسیار به خود مشغول کرده است من به مردم وعده داده‌ام و باید عملی شود اما آن چیزی که از همه مهمتر است که اگر حل نشود همه مشکلات حل نمی‌شود نظام اداری است که باید حل شود.

رئیس‌جمهور منتخب درباره این که مردم از دولت وی انتظار  معجزه دارند، بیان کرد: بعضی از اقدامات حتماً زمان می‌برد و مردم عزیزمان توجه دارند و آگاه هستند اما باید بدانند هم من هم همه همکارانم تلاش شبانه‌روزی خواهیم داشت تا زمینه رفع بیکاری را فراهم کنیم.

وی تاکید کرد: امیدوارم مردم را ناامید نکنیم و بسیار زودتر از آنچه که فکر می‌کنیم به نتیجه برسیم. البته این تصور مردم هم بی‌جا نیست هنگامی که انسان انگیزه‌ و برنامه داشته باشد نیروی کارآمد جوان هم در کنارش باشد انجام این کارها سخت نیست.

رئیسی درباره این که آیا مسئولان درخواست دیدار با وی را دارند، گفت: مسئولان مختلفی درخواست ملاقات دارند اما من سعی می‌کنم ملاقات‌ها برای تبریک نباشد زیرا از آن چیزی برای مردم در نمی‌آید. باید نشست‌ها یک ثمره‌ای برای دولت آینده داشته باشد. لذا من نشست‌ها را برای دولت آینده می‌گذارم یعنی  آقایان که می‌آیند نشست می‌گذارم که در دولت آینده چه کنیم تا به نوعی همکاری فی‌مابین در دستگاه دولت آینده برسیم.

وی ادامه داد: اگر آقایان وزرا می‌آیند ازشان گزارش می‌گیرم که باید در آینده چه کار کنیم و یا این که چگونه مشکلات را برطرف کنیم. کاری می‌کنیم که دیدارها صرفاً تشریفاتی و برای بیان تبریکات نباشد و تلقی مردم این است که دیدارهای ما تشریفاتی نباشد.

رئیس‌جمهور منتخب درباره گمانه‌زنی‌ها درخصوص چینش کابینه گفت: من خواهش می‌کنم دوستان به خودشان زحمت ندهند گمانه‌زنی‌هایی که در رسانه‌ها می‌شود، دقیق نیست و من خواهش می‌کنم دوستان اگر پیشنهادی دارند، حتماً ما را مطلع کنند. ما سامانه‌ای ایجاد و شاخصه‌هایی را در آنجا اعلام می‌کنیم تا همه نخبگان، صاحبنظران، دغدغه‌مندان مردم و انقلاب، پیشنهادات و نظراتشان را ارائه دهند، ما به نظرات مردم احترام می‌گذاریم.

وی خاطرنشان کرد: گروه‌ها و تشکل‌های سیاسی هرکسی که پیشنهادی دارد، بدهد اما اینکه گمانه‌زنی کنند که آقای زید، عمر یا چه کسی، هم اینکه او اسمش مطرح شود و چیزی اتفاق نیافتد، بعداً موجب مشکل شود، به نظرم به جای این گمانه‌زنی‌ها نیست.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر این که از افرادی که در دولت فعلی هستند هم در دولت خود استفاده خواهد کرد، گفت: ما بنا گذاشتیم با همه عزیزانی که در هر جای دولت مشغول هستند به شرط توجه به دغدغه‌هایی که این دولت دارد، همکاری داشته باشیم، محور  قبول داشتن من نیست ولی کسی که هم کرامت مردم را حفظ کند و هم توجه به دغدغه‌های این دولت داشته باشد، می‌تواند با دولت همکاری داشته باشد.

رئیسی تاکید کرد: من  به شایسته‌سالاری عقیده دارم و آن را  محور کار خودم قرار می‌دهم و این که فردی  احیاناً در کدام جناح و سلیقه قرار دارد مورد توجه ما نخواهد بود چند شاخصه مهم از جمله  کارآمدی فسادستیزی، داشتن  روحیه انقلابی و مردمی بودن برای ما مهم است و هر مسئولی این‌ها را داشته باشد، می‌تواند با دولت کار کند.

رئیس جمهور منتخب درباره این که بستگانش در دولت جای دارند، یا خیر اظهار داشت: بستگان و نزدیکان من که در دستگاه قضایی هستند به هیچ عنوان دخالتی در کار من نمی‌کنند ارتباط با من از طریق سامانه‌ای است که مردم بتوانند با ما حرف هایشان را بزنند قطعا نشست‌هایی که قبل از ریاست جمهوری داشتیم  مانند نشست‌هایی که در دانشگاه تهران داشتیم در دولت هم ادامه خواهیم داد.

رئیسی در خصوص این که  اهل کار سفارشی است یا خیر، گفت: اگر توصیه به حق است، کسی نامه‌ای می‌نویسد، یا کسی می‌گوید، توصیه به حق می‌کند و توصیه به حق این است که اینجا دارد حقی ضایع می‌شود، یا یک حقی داده نمی‌شود، اینجا توصیه به حق است.

وی خاطر نشان کرد: تواصی به حق اشکال ندارد، اما اگر کسی بخواهد حقی را باطل کند، ظلمی شود، پارتی بازی و یا روابط ناسالمی را برقرار کند و یا بخواهد دنبال رانت و رانت‌خواری و ارتباطات ناسالم باشد، حتماً باید جلوی آن گرفته شود. بنده نه خودم، بلکه باید همه دولت جلوی هر رابطه ناسالمی حساس شوند، چیزی که وضعیت را به صورتی که الان هست کشانده‌اند که مردم ناراضی‌اند، روابط ناسالم است، باید جلوی روابط ناسالم گرفته شود. هر کس در هر جایی که هست، باید این روابط ناسالم را سد کند، به هیچ‌وجه اجازه نمی‌دهیم این روابط ادامه پیدا کند.

رئیس جمهور منتخب درباره این که آخرین اوقات فراغتی که داشته است چه زمانی بوده ، بیان کرد: یادم نیست چه زمانی  مرخصی رفتم و یا  اوقات فراغت داشته‌ام مخصوصا در این چند سال اخیر که مسئولیت بیشتری داشتم.

وی درباره ارتباط با خانواده‌اش اظهار داشت: انشاالله بتوانم هم به کار مردم رسیدگی کنم و هم این که احوال نوه‌هایم را بپرسم.

وی دباره حضور حاج قاسم سلیمانی در حرم حضرت رضا علیه السلام گفت: خدا حاج قاسم را رحمت کند هرگاه مشهد می‌آمد من خدمت‌شان می‌رسیدم و از نزدیک با هم صحبت می‌کردیم. این کاری که من کردم خیلی مرسوم نبود اما احساس کردم کاری که حاج قاسم در دفاع از حرم انجام داده است بسیار برجسته بود و ایشان بسیار خادم برجسته حضرت هستند. آن روز که به مشهد آمدند روز غبار روبی حرم بود حال بسیار خوبی داشتند از پنجره ضریح ایشان را دیدم گفتم که به داخل بیایند وقتی داخل ضریح شدند حال عجیبی پیدا کردند.

رئیسی در پایان گفت: مردم عزیز بدانند ما به لطف خداوند متعال مشکلاتی که همه درگیرش  هستند را حل خواهیم کرد  و  در جهت شکل گرفتن ایران قوی همه دست به دست هم دهیم.

انتهای پیام/
سید ابراهیم رئیسی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر