کد خبر: 1094564 A

رییس سازمان بازرسی کل کشور در دومین روز از هفته قوه قضاییه از شرکت‌های واگن سازی تهران و سان الکترونیک شهیر بازدید کرد.

به گزارش ایلنا، حجت‌الاسلام درویشیان در جریان بازدید از شرکت واگن‌سازی تهران، اولویت اول این سازمان را حمایت از تولید و سرمایه‌گذاری عنوان کرد و آن را تنها راه برون رفت از وضعیت فعلی اقتصادی کشور دانست.

وی خاطرنشان کرد: یکی از آسیب‌های جدی کلانشهرها، بحث آلودگی هوا و ترافیک سنگین است که آلودگی هوا عوارض گوناگونی بر سلامت هموطنان دارد و یکی از بهترین راه‌های کاهش آلودگی و ترافیک، توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی خصوصا ریلی است؛ خصوصا در شرایط فعلی شیوع کرونا که نیازمند توسعه و افزایش حمل و نقل ریلی هستیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین درویشیان با بیان اینکه یکی از اقدامات جدی دولت با کمک شهرداری‌ها خصوصا در کلان‌شهرها باید تقویت ناوگان حمل و نقل عمومی باشد، از پیشنهاد سید مناف هاشمی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران مبنی بر تشکیل کارگروه مشترک با سازمان بازرسی برای حل مشکلات شرکت واگن سازی استقبال کرد و گفت: این کارگروه ویژه با حضور بازرسی امور وزارت کشور و شهرداری‌ها و دفتر حمایت از سرمایه‌گذاری و تولید ملی سازمان بازرسی کل کشور و شهرداری تهران تشکیل برای حل مشکل شرکت واگن‌سازی تشکیل می‌شود.

سید مناف هاشمی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران نیز در ابتدای این بازدید گزارشی از وضعیت این شرکت ارائه کرد و گفت: با انجام پروژه قطار مترو ملی با کمک متخصصین و شرکت‌های دانش بنیان، داخلی‌سازی آن به ۸۵ درصد رسید و با این موفقیت حدود ۳۰۰ هزار یورو در هر رام قطار صرفه‌جویی شده است.

وی با بیان اینکه این ظرکت ظرفیت تولید ۴۴۰ واگن در سال را داراست، تصریح کرد: متاسفانه بی توجهی دولت به حمل و نقل شهری در ۳۰ سال اخیر بی سابقه بوده و دولت هیچ کمکی نمی کند و برای تولید واگن نیز قرارداری منعقد نکرده که این موضوع باعث شده با وجود کمبود ۲۰۰۰ واگن، این شرکت به حالت نیمه تعطیل دربیاید و در یک سال و نیم اخیر تنها ۷ واگن تولید کرده است.

حجت‌الاسلام درویشیان همچنین در شرکت سان الکترونیک شهیر واقع در شهرک صنعتی شمس آباد تهران حضور یافت و از آن بازدید کرد.

این شرکت با مشکل نقدینگی و بانکی روبروست و نیمه فعال است.

رییس سازمان بازرسی کل کشور مشکل اساسی تولید در کشور را تامین مالی عنوان کرد و گفت: از هر اقدامی در جهت حمایت از تولید از ما بربیاید دریغ نمی‌کنیم و به همکاران اعلام کردم قانون را تا حد امکان به نفع تولیدکننده تفسیر کنند.

انتهای پیام/
الکترونیک سازمان بازرسی کل کشور شهرداری قوه قضاییه مشکلات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر