کد خبر: 1094523 A

درویشیان خبر داد؛

رییس سازمان بازرسی کل کشور گفت: ما دفتری تحت عنوان تولید و سرمایه‌گذاری ایجاد کردیم که بازدیدهای متعددی صورت گرفته و بخش قابل توجهی از نظارت‌های ما در راستای حمایت از تولید است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، حجت‌الاسلام درویشیان در نشست با فعالان اقتصادی، تولیدکنندگان و کارآفرینان، اظهار کرد: یکی از اولویت‌های اصلی قوه قضاییه حمایت از تولید است و بازگشایی و فعالیت مجدد دو هزار واحد تولیدی نشانگر این موضوع است.

وی ادامه داد: ما دفتری تحت عنوان تولید و سرمایه‌گذاری ایجاد کردیم که بازدیدهای متعددی صورت گرفته و بخش قابل توجهی از نظارت‌های ما در راستای حمایت از تولید است.

رییس سازمان بازرسی کل کشور گفت: آسیب‌‌های این حوزه را در بخش‌های مختلف، احصا کردیم. برخی از این‌ها را نیز به مسئولان ارسال کردیم و به مجلس شورای اسلامی گزارش دادیم.

وی اضافه کرد: عدم هماهنگی بخش‌های‌ مختلف دولت خصوصاً بخش‌های دولتی در اعطای تسهیلات است. 

وی با بیان اینکه ضرورت ایجاد هماهنگی در دولت وجود دارد، گفت: عدم ثبات قیمت‌ها حتی در خصوص محصولات داخلی مانند فولاد موجب ایجاد مشکل برای مصرف‌کننده و تولیدکننده می‌شود.

درویشیان به قانون بهبود محیط کسب و کار اشاره کرد و گفت: تامین مالی یکی از مشکلات واحدهای تولیدی است. ضرورت تسریع و تسهیل در صدور مجوزهای لازم باید در دستور کار قرار گیرد. سامانه جامع مالیاتی باید فعال شود؛ امیدواریم این فرایندها و ساختارها که درصد بالایی از مشکلات کارآفرینان ناشی از این‌هاست، مرتفع شود. 

وی در پایان خاطر نشان کرد: همکاران ما در مرکز و سازمان بازرسی کل کشور آمادگی کامل برای همکاری با شما دارند.

سعید عمرانی، معاون قضایی دادستان کل کشور نیز در این مراسم ضمن گرامیداشت هفته قوه قضاییه، اظهار کرد: یکی از مبارک ترین کارهایی که در دو سال اخیر اتفاق افتاد این بود که یکی از روزهای هفته قوه قضاییه به تولید اختصاص یافت و امروز تمام مسئولان قوه قضاییه در سراسر کشور از کارخانجات و واحدهای تولیدی بازدید داشتند که امر مبارکی است.

معاون قضایی دادستان کل کشور خاطرنشان کرد: اصلی ترین مساله ما در کشور اقتصاد و معیشت مردم است و قوه قضاییه در دو سال اخیر ورود مبارکی برای رفع موانع و پشتیبانی داشته است و بارقه امید در دل تولید کننده ایجاد شده است.

وی با بیان اینکه اگر تولیدکننده عاشق نباشد، پای در این عرصه نمی‌گذارد، اظهار کرد: مشکلات عدیده‌ای بر سر راه تولید قرار دارد و در همین مدت ۱۵۰۰ دستگاه تولیدی، بنگاه و کارخانه را نشست داشته‌ایم و ورود کرده‌ایم و امیدواریم در دولت آینده حمایت‌ها رنگ و بوی بیشتری بگیرد.

انتهای پیام/
درویشیان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر