کد خبر: 1093716 A

گودرزی در نطق میان دستور:

نماینده درود و ازنا در مجلس شورای اسلامی گفت: رئیس‌جمهور منتخب رسیدگی به معشیت چهار دهک کم برخوردار را در اولویت قرار دهد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، حسین گودرزی در نشست علنی امروز( ۱ تیرماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور گفت: خداوند نصرتی بزرگ بر ملت رشید و انقلابی نثار کرد و او را به خاطره همه نعمت هایش از جمله بردباری، دشمن شناسی و رشد یافتگی ملت بزرگ ایران می ستاییم. این پیروزی بزرگ را به ملت عزیز، رهبر فرزانه انقلاب و همه دوستداران انقلاب اسلامی، مردم با فضلیت استان لرستان به ویژه شهروندان درود، ازنا، سیلاخور و در نهایت به منتخب محبوب و نجیب آیت الله سیدابراهیم رئیسی تبریک عرض می کنم.

نماینده مردم درود و ازنا در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با عنایت الهی این پیروزی ملت ایران سر آغاز تغییر بلکه تحول در راهبردها و رویکردهای اداره جامعه، نگاه به ظرفیت ها و فرصت های عظیم درون زا در کشور و تمرکز بر بنیان های معرفت شناختی مکتب انقلاب اسلامی خواهد بود، همچنین با تبریک به منتخبان ملت در پارلمان های محلی و مدیریت شهری، ضرورت اصلاح قانون شوراهای اسلامی شهر و روستا به ویژه نظارت بر این انتخابات و تشکیل دبیرخانه ای فرا بخشی و دائمی و محدود کردن شرایط کاندیداها را گوشزد می کنم.

وی اظهار داشت: مراتب ناخرسندی خود و همکاران شورای عالی نظارت استان لرستان از عملکرد ضعیف و سلیقه ای شورای مرکزی نظارت را اعلام می کنم و از کمیسیون اصل ۹۰ خواهان رسیدگی عاجل به این عملکرد ضعیف و سلیه ای هستم.

این نماینده مجلس تاکید کرد: توجه همزمان به نگاه کارشناسی و مدیریت خلاق، جوان و جهادی، وام دار نبودن به جریان ها و خاص خواران به رئیس جمهور منتخب گوشزد می کنم. همچنین از ایشان می خواهم تمرکز بر اولویت های کشور به ویژه معیشت ۴ دهک کم برخوردار، نگاه محوری به علل توسعه  نامتوازن در کشور، تقویت وفاق اجتماعی با نظر به موقعیت و ظرفیت ویژه که جنابعالی از آن برخوردار هستید،  توجه به نهادهای اجتماعی به خصوص نهاد خانواده و نهاد آموزش که ضربه های سهمگین و بعضا غیر قابل جبران متحمل شده اند، توجه خاص به اصلاح زندگی و نیاز محرومین که امام راحل آنها را ولی نعمت نقلاب و مسئولان برشمرده اند، توجه ویژه به حوزه فرهنگ در کنار اقتصاد، آنچنان که در رهنمود های مقام معظم رهبری به مجلس انقلابی، فرهنگ و اقتصاد ۲ اولویت اساسی جامعه قلمداد شده اند، را خواستارم.

گودرزی بیان کرد: از رئیس جمهور منتخب تقاضا دارم در آستانه ورود به ساختمان پاستور، کارگروهی را مامور بررسی، رسیدگی و تصمیم گیری  نسبت به علل عقب افتادگی استان لرستان، دژ مستحکم انقلاب، مکتب اهل بیت(ع)و ظرفیت های بی نظیر اما بر زمین مانده آن کند.

وی گفت: از وزیر نیرو می خواهم برای آب گیری سد کمندان شهرستان ازنا و نسبت به تعیین محلی برای اسکان مردم کمندان، خرید مناسب زمین و مسکن آنان اقدام  کند تا بر تداوم زندگی آنها را در همان محل فراهم کنند، همچنین آب شرب سد حوزه انتخابیه و آب کشاورزی روستاهای منطقه سیلاخور نیازمند رهاسازی آب سد و آب شرب منطقه است نیازمند تصمیم عاجل شرکت آب منطقه ای لرستان است.

این نماینده مجلس بیان کرد: ضمن تشکر از اقدامات اخیر آقای دکتر خادمی معاون وزیر راه و رئیس شرکت توسعه راه های کشور در اعزام هیاتی برای بررسی علل کندی و تسریع در ساخت کنار گذر درود و جاده ازنا-اراک، درخواست اکید دارم در برخورد اهمال های صورت گرفته و جبران عقب افتادگی از برنامه این دو پروژه اقدام عاجل شود.

وی اظهار داشت: آقای وزیر صنعت برای راه اندازی فولاد و ذوب آهن شهرستان ازنا با وجود همراهی قوه قضاییه هنوز در انتظار برگزاری جلسه ای با حضور شما هستیم آیا سزاوار است پروژه ای که  تقریبا آماده شروع و افتتاح است با حضور سرمایه گذاران مجرب صرفا برای تصمیم ستادی آن وزارت ماه ها منتظر بمانیم.

گودرزی مطرح کرد: از وزیر اقتصاد و رئیس بانک مرکزی می خواهم برای واگذاری شرکت عظیم صنایع غذایی کهر و درود و غلبه بر مافیا و بروکراسی دست و  گیر بانک ملی به کمک مردم و جوانان بیکار و آواره این شهرستان بیاییند و برای خدا هم که شده در این روز های آخر دولت تصمیم راه گشا بگیرند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس بیان کرد: از وزیر کار نسبت به مصوبه واگذاری بهراد درود به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) خواهانم که دستور و اقدام عاجل بدهید، در پایان از مدیرعامل بانک سپه و مدیرعامل  شرکت سرمایه گذاری امید آقای مدرس خیابانی برای  راه اندازی شرکت خمیرمایه درود تشکر می کنم.

 

انتهای پیام/
مجلس شورای اسلامی حسین گودرزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر