کد خبر: 1093568 A

جهت تأمین نظر شورای نگهبان؛

نمایندگان مجلس جهت تأمین نظر شورای نگهبان در جریان اصلاح طرح جهش تولید و تأمین مسکن معلولان، ایثارگران و رزمندگان معسر را از پرداخت هزینه‌های نظام مهندسی برای یک بار معاف کردند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، نمایندگان در نشست علنی امروز (سه‌ شنبه ۱ تیر ماه) مجلس شورای اسلامی به منظور تأمین نظر شورای نگهبان با اصلاح تبصره ماده (۱۵) و ماده (۱۸) طرح دوفوریتی جهش تولید و تامین مسکن موافقت کردند.

در تبصره ماده ۱۵ اصلاحی آمده است: مددجویان، معلولان، ایثارگران و رزمندگان معسر با معرفی کمیته امداد امام خمینی (ره)، سازمان بهزیستی کشور، بنیاد شهید و امور ایثارگران و وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح(سازمان امور رزمندگان) از طریق وزارت راه و شهرسازی از پرداخت هزینه خدمات نظام مهندسی  برای یک بار (یک واحد مسکونی) معاف هستند و هزینه آن از محل منابع صندوق ملی مسکن، تأمین و در وجه سازمان نظام مهندسی ساختمان واریز می‌گردد.

همچنین در ماده ۱۸ اصلاحی طرح دوفوریتی جهش تولید و تامین مسکن آمده است:  درراستای رصد و نظارت بر بازار مسکن، درج کلیه معاملات خرید، فروش، پیش‌خرید، پیش‌فروش، رهن و اجاره مسکن در سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات کشور و أخذ شناسه(کد) رهگیری بدون اخذ هزینه الزامی است.

نیکزاد که ریاست جلسه را برعهده داشت، گفت: ایرادات شورای نگهبان رفع شد و این طرح به زودی به قانون تبدیل می‌شود. با توجه به کار بزرگ نمایندگان در زمینه تولید مسکن و تسهیلات آن دستگاه‌های اجرایی باید با قدرت و قوت اقدامات لازم را در حوزه مسکن آغاز کنند.

 

انتهای پیام/
شورای نگهبان مجلس شورای اسلامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر