کد خبر: 1087468 A

نصیرائی در نطق میان‌دستور:

نماینده مردم فردوس، سرایان، طبس و بشرویه در مجلس شورای اسلامی گفت: رهبری نیز فرمودند که امروز مسأله اصلی مردم معیشت طبقات ضعیف جامعه، بیکاری جوانان، مافیای واردات است که باید مسیر ورود مردم به کسب و کار تسهیل شود تا مردم خود چرخه اقتصاد را به گردش درآورند که اگر این چنین شود، تولید رونق خواهد گرفت، ثبات اقتصادی در کشور ایجاد شده و آرامش به زندگی مردم باز می گردد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، مجید نصیرائی در نشست علنی امروز (چهارشنبه، ۱۹ خردادماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود، با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران پشتوانه ای به محکمی یک ملت بزرگ دارد، گفت: زنان و مردانی که برای احیای ارزش ها قیام کردند که این هدف در برخی ابعاد محقق شده و در برخی نیاز به تلاش بیشتری دارد.

نماینده مردم فردوس، سرایان، طبس و بشرویه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امروز دشمن می خواهد تنبلی اجتماعی، عدم اعتماد و عدم ارزشمند شمردن ارزش ها را به ما تلقین کند، عنوان کرد: آنها با جنگ روانی و جنگ اقتصادی در صدد رسیدن به اهداف خود و دور کردن مردم از شرکت در انتخابات است.

وی افزود: در این رویارویی ما به دشمن اجازه تضعیف اراده‌ها را نخواهیم داد و با هوشیاری از هرگونه اختلاف و تخریب و سخنان یأس آلود اجتناب خواهیم کرد و اتحاد و همدلی خود را در پای صندوق های رأی به رخ آنها خواهیم کشید. باید برای دستیابی به وضعیت بهتر تلاش کرد و انتخاب انسان های صالح کوتاه ترین راه برای دستیابی به اهداف اسلامی و ملی است.

نصیرائی در ادامه با بیان اینکه کارهای زیادی داریم که باید انجام شود، اظهار داشت: این ملت تشنه کار بوده و کار نکرده زیاد است و میدان هم برای کار در کشور بی نهایت است و مردم دنبال کسانی هستند که بتوانند سطح کارآمدی نظام را افزایش داده و مشکلات مادی و معنوی مردم را حل کنند؛ این خواست مردم است لذا کسانی باید زمام امور اجرایی کشور را در دست بگیرند که به مسائل اصلی مردم پرداخته و خواسته های گروهی و حزبی را به جای خواست مردم جا نزنند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم همچنین با بیان اینکه همانطور که در غرب با بازی با کلمات به دنبال رسیدن به آرزوهای خود هستند، امروز همگان متوجه این بازی شده اند، یادآور شد: رهبری نیز فرمودند که امروز مسأله اصلی مردم معیشت طبقات ضعیف جامعه، بیکاری جوانان، مافیای واردات است که باید مسیر ورود مردم به کسب و کار تسهیل شود تا مردم خود چرخه اقتصاد را به گردش درآورند که اگر این چنین شود، تولید رونق خواهد گرفت، ثبات اقتصادی در کشور ایجاد شده و آرامش به زندگی مردم باز می گردد.

وی در ادامه با بیان اینکه متأسفانه ۹۰ درصد علت اصلی غیراثربخش بودن قوانین و مقررات، تسهیل تولید و اقتصاد مقاومتی به ضعف در اجرا و ترک فعل مسئولان اجرایی مربوط می شود، عنوان کرد: پس کسی را انتخاب کنیم که تصور می کنیم عزم جدی برای تحقق خواسته ها و گشودن گره های مهمی که برای مردم مطرح است دارد که وقتی این چنین انتخاب کردیم بلندترین گام برای حل مشکلات را برداشته ایم چرا که تا دولت صالح نباشد، مملکت صلاحیت پیدا نمی کند.

نصیرائی همچنین تدین، کارآمدی، دلسوزی و شجاعت را ۴ شرط اصلی انتخاب کاندیدای اصلاح و شایسته دانست و خطاب به گروه های سیاسی و طرفداران کاندیداها تأکید کرد: اخلاق باید رعایت شود؛ مردم چه تقصیری دارند که ذهن آنها به خاطر انگیزه های مختلف سیاسی اشخاص و گروه ها آشفته شود؛ هرچه می خواهید از نامزد مورد علاقه خود تمجید کنید اما دیگران را تخریب نکرده و علاقه خود را از راه اهانت به دیگران و متهم کردن دیگران و ترساندن مردم از رقیب نشان ندهید.

این عضو مجمع نمایندگان استان خراسان جنوبی در ادامه تصریح کرد: مردم عزیز ایران خود به خاطر دارند کسانی که با تبلیغات دروغین و رنگین، وعده های واهی می دادند و رقیب هراسی داشتند، چگونه خود در همان مسیر گام برداشته و سفره مردم را کوچک تر از قبل کردند و هنوز نیز حاضر به یک عذرخواهی ساده از مردم نیستند.

وی در ادامه با بیان اینکه انتخابات در کشور ما مسابقه ای برای خدمت است و نه برای کسب قدرت، عنوان کرد: از خداوند می خواهم در این آزمایش پرهیجان و دشوار، سربلند بیرون آمده و در انتخابات آینده با چشم های باز و قصد قربت به او گام برداریم؛ تصمیم های بزرگ بدون از خودگذشتگی و ایثار محقق نشده و در این راه شهدا و خانواده های ایثارگران الگوهای درخشانی برای ما بوده که آرزو می کنم به عنوان یک سرباز همچون شهید قاسم سلیمانی برای اعتلای ارزش های دینی مردم سرزمینم تلاش کرده و پاسدار خون شهدا باشم.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در پایان با اشاره به مسائلی در خصوص حوزه انتخابیه خاطرنشان کرد: حوزه انتخابیه بنده از ۲۴ استان کشور از لحاظ جغرافیایی بزرگ تر بوده که انتظار داریم به سرعت در کمیسیون امور داخلی کشور، طرح افزایش تعداد نمایندگان را ضروری بدانند چرا که در برخی استان ها و حوزه های انتخابیه، مردم آنطور که شایسته است مورد حمایت نیستند و مسائل آنها به درستی پیگیری نمی شود که انتظار دارم این مجلس انقلابی این خواسته مردم را محقق کند.

 

مجلس شورای اسلامی مجید نصیرائی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر