کد خبر: 1086484 A

عضو ستاد رئیسی در گفت‌وگو با ایلنا مطرح کرد؛

نایب رییس کمیسیون قضاییی و حقوقی مجلس گفت: در مجلس در حال تصویب طرحی هستیم که مسئولان دولتی در پایان فعالیت خود در سال آخر دولت حق خروج از کشور را به مدت سه سال ندارند.

حجت الاسلام حسن نوروزی نایب رییس کمیسیون قضاییی و حقوقی مجلس شورای اسلامی و رییس ستاد انتخاباتی و شورای وحدت استان تهران سید ابراهیم رییسی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، با اشاره به اهمیت انتخابات پیش رو گفت: ستادهای مختلفی را در سطح شهر تهران راه‌اندازی کردیم و خوشبختانه فعالیت‌های خوبی در حال انجام است و استقبال مردم از آیت الله رییسی و دیدگاه‌های وی همچنان ادامه دارد.

وی با اشاره به برگزاری اولین مناظره بین نامزدهای مختلف گفت: همان گونه که مقام معظم رهبری فرمودند نامزدها نباید به یکدیگر توهین کنند و یا تهمت بزنند و همدیگر و همچنین نظام را زیر سوال نبرند زیرا این کار خواست دشمن است و حرفی را نزنند که دشمن را خوشحال کند.

نوروزی ادامه داد: نامزدهای محترم بهتر است که برنامه‌های خود را ارائه کنند و یکدیگر را بدون مدرک و سند به مسائل مختلف متهم نکنند ما در این مناظره دیدیم که آیت الله رییسی بدون ورود به حواشی فقط برنامه‌های خود را ارائه کردند.

وی با اشاره به برنامه‌های رییسی برای حل مشکلات مردم و لزوم فرصت‌دهی برای اجرای این برنامه‌ها در صورت انتخاب شدن به عنوان رییس‌جمهور گفت: شرایط کشور برای اجرای برنامه‌های درست و حل مشکلات فراهم است و اگر ما جلوی ریخت و پاش‌های اقتصادی را با اصلاح ساختارها و نظام‌های مالیاتی و همچنین گمرک بگیریم، گام بزرگی در حل مشکلات کشور برداشته‌ایم.

نوروزی ادامه داد: باید وضعیت فروش نفت و گاز و درآمد حاصل از آن کاملا روشن شود و به جای آنکه نگاه‌مان به اروپا باشد، به ظرفیت‌های منطقه‌ای و آسیایی خود همچون احیای جاده ابریشم توجه کنیم و همچنین روابط خود را با کشورهای منطقه و آسیایی مانند هند، چین، افغانستان گسترش دهیم، در اینصورت قطعا می‌توانیم موفق باشیم.

وی ادامه داد: در داخل نیز باید به جوانان توجه کرد و موانع را از پیش پای تولیدکنندگان برداشت؛ زیرا تولیدکنندگان خودشان می‌توانند در صورتی که دولت سنگ‌اندازی نکند، مشکلات را حل کرده، کالاهایشان را نه تنها در داخل بلکه به بازارهای بین المللی و منطقه‌ای نیز صادر کنند.

نوروزی با اشاره به تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران گفت: هر چند تحریم‌ها به اقتصاد ما ضربه زده است اما ما می‌توانیم با استفاده از ظرفیت کشورهایی که با ما روابط خوبی دارند، مانند روسیه، چین، ترکیه نه تنها مراکز اقتصادی ویژه را راه‌اندازی کنیم بلکه حتی می‌توانیم به سمت تاسیس بانک‌های مشترک حرکت کنیم و حتی می‌توان دلار و یورو را از نظام اقتصادی خود حذف کنیم.

وی با انتقاد از دولت روحانی افزود: ما قطعا مذاکره خواهیم کرد اما مذاکرات ما از موضع بالا خواهد بود و نباید مذاکرات شرایطی را فراهم کند که منجر به جاسوسی بیگانگان از ما شود.

وی ادامه داد: ما کشورهای دست پایین و ذلیلی مانند ژاپن و کره جنوبی نیستیم که هر چه دیگران بگویند گوش کنیم. ما اگر مذاکره می‌کنیم با عنوان یک کشور پرقدرت و مستقل به نام ایران و از موضع بالا مذاکره می‌کنیم و امروز ایران در منطقه و میدان حرف اول را در منطقه می‌زند.

نوروزی ادامه داد: اگر در داخل به پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های اقتصادی و شهرک‌های صنعتی توجه شود، نه تنها ما بیکاری نخواهیم داشت بلکه کمبود نیروی کار را نیز خواهیم داشت.

وی افزود: متاسفانه در این دولت در بحث فروش نفت و گاز و درآمدهای حاصل از آن شاهد تخلفاتی بودیم که باید به آنها رسیدگی شود و طرحی را ما در مجلس در حال تصویب هستیم که مسئولان دولتی در پایان فعالیت خود در سال آخر دولت حق خروج از کشور به مدت سه سال را ندارند. این قانون هم اکنون در کمیسیون حقوقی در حال تصویب است و بعد به صحن علنی ارائه و بعد از تصویب شورای نگهبان اجرایی می‌شود. روند این تصویب حدود یک ماه طول خواهد کشید و بر اساس آن کسانی که سه سال حق خروج از کشور ندارند،  اموال خود را نیز باید ثبت کنند.

وی ادامه داد: از همه مردم می‌خواهم که به رغم مشکلات با صندوق آرا قهر نکنند و با حضور در پای صندوق‌های رای دولت قدرتمندی را انتخاب کنند تا بتوان در آینده مشکلات را حل کرد.

حسن نوروزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر