کد خبر: 1085834 A

مهرعلیزاده:

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری: قطعا دوستان من هیچ وقت نامزد اصلاح‌طلب خود را در این مسیر تنها نخواهند گذاشت.

به گزارش ایلنا، محسن مهرعلیزاده در پاسخ به این پرسش که نهاد اجماع ساز شما را به عنوان کاندیدای خود معرفی نکرد، پس چگونه انتظار دارید امروز از شما حمایت کنند، گفت: توافق‌هایی از قبل شده بود که کسانی که به جبهه اصلاحات پیشنهاد نشوند، حضور یابند، ولی در نهایت به یک قائده‌ای پایبند باشند. من و دیگر دوستان که آمدند به این قائده پایبند هستیم؛ که در انتها نظرسنجی شود و بعد از آن هر کدام که شانس بیشتری داشتند، بمانند. نامه‌ای به جبهه اصلاحات نوشتم و صحبت‌هایی هم شده است. گرچه فضای انتخابات سرد است، ولی به آن معنا نیست که همدلی بین اصلاح‌طلبان وجود نداشته باشد.

وی افزود: قانون اساسی ظرفیت‌های خوبی دارد که اختیارات ریاست جمهوری را جاری کند و از وظایف خود دفاع کند. حتی به دو قوه دیگر هم نظم و انضباط‌هایی ببخشد. رئیس جمهور این اختیار را دارد که بر مبنای قانون اساسی تذکر دهد. اگر شجاعت لازم و شناخت دقیق از اختیارات رئیس جمهوری داشته باشیم، می‌تواند موازی کاری‌ها را به حداقل برساند، در این زمینه تجربه دارم.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری یادآور شد: خود را نیروی اصلاح طلب می‌دانم. از ۲۵ سالگی که وارد اجرا شدم، با جمعی کار کردم که امروز بزرگان اصلاح‌طلب هستند. با بهزاد نبوی، دولت مرحوم هاشمی، دولت مهندس موسوی، به عنوان استاندار و معاون دولت اصلاحات و در نهایت به عنوان استاندار در دولت حسن روحانی کار کردم.

وی با بیان اینکه تمام هویت کاری، عقیدتی و اجرایی من اصلاح طلبانه است، افزود: من به مسیر اصلاحات افتخار می‌کنم.

وی در باره عملکرد خود در سازمان تربیت بدنی نسبت به زنان بیان کرد: وقتی در سازمان تربیت بدنی مسئولیت گرفتم، خانم طاهریان معاون امور بانوان رئیس سازمان بود، از او رقم بودجه آن بخش را پرسیدم، گفت ۸ میلیارد تومان. گفتم چقدر سهم بانوان است. گفت امسال ۸۰۰ میلیون هزار تومان یعنی ۱۰ درصد کل بودجه سهم بانوان است. فدراسیون بانوان در کیوسک‌های یک متر در دو متری در نظر گرفته شده بود. تحت عناوینی، چون انجمن سوارکاری زنان و غیره. من هر فدراسیون را مکلف کردم که یک نائب رئیس زن داشته باشد و از بودجه سازمان عادلانه در اختیار زنان قرار گیرد.

این نامزد ریاست جمهوری افزود: این اقدام من باعث شد بعد از این کمتر از سه سال در دوحه خانم‌ها، بهترین مدال‌ها را دریافت کردند. در حالی که قبل از مسئولیت من فدراسیون‌ها کاملا مردانه بودند.

وی عنوان کرد: در همه مسئولیت‌ها، بخش زیادی از انتصاب‌هایم از میان جوانان و در سنین ۲۵ تا ۳۵ ساله بودند که اکنون از مدیران مجرب کشور هستند. ۹۵ درصد اعضا و مسئولان ستاد من از جوانان هستند. من جوانترین فرماندار کشور را در اصفهان منصوب کردم و به این اقدام افتخار می‌کنم.

مهرعلیزاده گفت: در پاسخ به این پرسش که شما دائم از جریان اصلاحات دفاع می‌کنید، ولی نام شما در میان افراد معرفی شده جبهه اصلاحات نبود، چرا ثبت نام کردید، گفت: تشخیص جبهه اصلاحات قابل احترام است. البته چند مرتبه با بهزاد نبوی رئیس جبهه اصلاحات حتی یک روز قبل از معرفی ۱۴ نفر صحبت‌هایی داشتم. صحبت این بود هر اصلاح طلبی که می‌تواند ثبت‌نام کند که بعد از مسئله صلاحیت‌ها با رقیب رقابت کنند. من با مشورت جمعی از دوستان که با جبهه اصلاحات در ارتباط بودند ثبت نام کردم. اگر نیامده بودم، امروز پرچم اصلاحات بر زمین می‌ماند.

معاون رئیس جمهوری در دولت اصلاحات درباره توسعه سیاسی در دولت خود یادآور شد: همیشه به توسعه همه جانبه اعتقاد داشتم. توسعه سیاسی باید در کنار دیگر موارد پیش برود. کنش‌گری احزاب از ملزومات اولیه جمهوریت است.

محسن مهرعلیزاده جبهه اصلاحات ایران مهرعلیزاده کاندیدای انتخابات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر