کد خبر: 1085506 A

همتی:

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: علاوه بر به کارگیری جوانان و بانوان در کابینه که ۵۰ درصد خواهد بود باید به زندگی اجتماعی جوانان و بانوان هم توجه کنیم.

به گزارش ایلنا، عبدالناصر همتی پس از حضور در برنامه" صدای جوان "رادیو جوان در جمع خبرنگاران افزود: جوانان اوقات فراغت و تفریح می‌خواهد، متاسفانه مداخلات بی مورد برای زندگی جوانان اخلال ایجاد کرده است بنابراین برای اینکه زندگی آرام‌تر و فارغ از هیاهو داشته باشند برای تحصیل و کار به خارج به کشور‌های دیگر مهاجرت می‌کنند.

 همتی درباره مشکلات کلان شهر‌ها هم گفت: به علت حکمرانی اشتباه و سیاست‌های غلط اقتصادی بسیاری از مردم از روستا‌ها و شهر‌های کوچک به حاشیه کلان شهر‌ها به ویژه تهران مهاجرت کردند که این مهاجرت باعث شده تراکم در کلان شهر‌ها افزایش یابد که ترافیک سنگین از آثار تمرکزگرایی جمعیت در کلان شهر‌ها است.

وی افزود: بی توجهی به شهر‌ها و روستا‌های کوچک به ویژه مناطق مرزی موجب شد مهاجرت به کلانشهر‌ها و شهر‌های بزرگ به تهران افزایش یابد بنابراین برای اینکه بتوانیم تثبیت جمعیت در مناطق روستایی و مرزی کشور داشته باشیم باید از منابع در اختیار کشور امکانات و مزایایی را برای این مناطق در نظر بگیریم.

 

همتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر