کد خبر: 1085505 A

جلیلی:

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تاکید کرد: لازمه تنظیم بازار کالا‌های اساسی آن است که دولت آینده برای تولید، مصرف و توزیع این کالا‌ها پیش بینی و برنامه داشته باشد تا کرامت مردم حفظ شود.

به گزارش ایلنا، سعید جلیلی پس از ضبط برنامه گفتگو با استان‌ها در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسش خبرنگار ما مبنی بر اینکه چه برنامه‌ای برای تنظیم بازار کالا‌های اساسی دارد؟ گفت: دولت باید بتواند از آن چه که می‌خواهد پیش آید پیشی بگیرد دولتی که در خصوص تولید و مصرف این کالا‌ها پیش بینی نداشته باشد طبعا نمی‌تواند پیش بینی و برنامه‌ای برای توزیع آن داشته باشد.

وی تصریح کرد: بسیار خطاست که می‌بینیم برخی محصولات کشاورزی یک سال آن قدر تولید می‌شوند که روی دست کشاورزان می‌مانند و سال دیگر با کمبود مواجه می‌شویم؛ نقش دولت در این جا چیست؟

جلیلی افزود: نقش دولت این است که باید برای کشت محصولات کشاورزی و مصرف و توزیع آن الگو داشته باشد.

نامزد ریاست جمهوری گفت: فکر می‌کنم برای تنظیم بازار امروز فرصت خوب بهره مندی از فناوری‌های جدید و الکترونیکی وجود دارد.

وی افزود: ما با ساز و کار‌هایی که اندیشیدیم به راحتی می‌توانیم با تلفیق شبکه مویرگی و سنتی و فناوری‌های جدید در عرصه دولت الکترونیک در کشور، توزیع کالا‌ها را به نحوی انجام دهیم که هم کرامت مردم حفظ شود و هم توزیع کالا‌ها به بهترین شکل باشد.

جلیلی اضافه کرد: اینگونه هم مصرف کننده و تولید کننده لطمه نمی‌بینند و هم بازار کالا‌های اساسی شکل ثابت و آرامی خواهد داشت.

 

جلیلی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر