کد خبر: 1085433 A

عراقچی:

معاون وزیر امورخارجه کشورمان گفت: اکنون زمان آن است که آمریکا و اروپایی ها تصمیمات سخت خود را بگیرند.

به گزارش ایلنا، سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه  گفت: که باوجود اینکه پیشرفت های خوبی در روند مذاکرات حاصل شده اما هنوز بر سر برخی موضوعات کلیدی باید به توافق دست یافت.

عراقچی خطر نشان کرد: این، طرف دیگر است که باید تصمیمات سختی بگیرد. اکنون زمان آن است که آمریکا و اروپایی ها تصمیات دشوار خود را بگیرند و ما امیدواریم که بتوانند این کار را انجام دهند.

انریکه مورا مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا نیز پس از برگزاری نشست روز چهارشنبه کمیسیون مشترک برجام در وین گفت که بر این باور است، توافق درخصوص برجام در دور بعدی رایزنی های وین که قرار است هفته آینده انجام شود، به دست خواهد آمد.

وی در این باره اظهار داشت: من اطمینان دارم دور بعدی مذاکرات همانی خواهد بود که در آن توافق نهایی حاصل می شود. 

همچنین تروئیکای اروپا پش از برگزاری این نشست در بیانیه‌ای تاکید کردند: ما باز هم به پیشرفت هایی دست یافتیم و بخش های مهم توافق آینده ترسیم شده است اما سخت ترین تصمیمات در پیش است. ما بر این اساس عمل کرده‌ایم که تا زمانی بر سر همه چیز توافق نشود، توافق نهایی حاصل نخواهد شد. 

دیپلمات های این سه کشور در ادامه این بیانیه خاطر نشان کردند: همه ما می دانیم که زمام (در مذاکرات وین) به نفع هیچکس پیش نمی رود. زمان تصمیم‌گیری فرارسیده است. ما هفته آینده دوباره گردهم جمع می شویم.

کارشناسی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا معاون سیاسی وزیر امور خارجه اروپا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر