کد خبر: 1085218 A

ولایتی در نشست مجازی "یمن پیروز، تحقق وعده الهی"؛

مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل گفت: جبهه مقاومت یمن صحنه‌ یکی از درخشان‌ترین و برجسته‌ترین نمادهای مقاومت است.

به گزارش ایلنا، علی اکبر ولایتی در نشست مجازی "یمن پیروز، تحقق وعده الهی" که از سوی مجمع جهانی بیداری اسلامی برگزار شد، گفت: ملت و رهبری مقاوم یمن همه مشکلات را به جان خریدند و در برابر دشمن تا بن دندان مسلح تسلیم نشدند و موازنه قدرت را به نفع یمن سرافراز تغییر دادند.

در این نشست که جمعی از فرهیختگان، علما، اندیشمندان، رهبران و مبارزان جبهه مقاومت از یمن حضور داشتند، ولایتی ضمن تجلیل از سید عبدالملک الحوثی گفت: رزمندگان دلیر در یمن یکی از درخشان ترین صحنه‌های ایستادگی در برابر استکبار جهانی به سردمداری آمریکای جنایتکار و عوامل آنان در منطقه را در برابر دیدگان جهانیان پدید آوردند.

وی اظهار داشت: ملت شجاع یمن در طول تاریخ بارها ثابت کرده که در برابر ظلم، ستم و جنایت، با شجاعت و مقاومت، پایداری نموده و هر متجاوزی را شکست داده است.

ولایتی تصریح کرد: فرزندان دلیر مکتب سرخ عاشورا در برابر پیشرفته‌ترین سلاح های جهان که توسط آمریکا، فرانسه و انگلیس در اختیار عربستان سعودی قرار گرفته و بی‌رحمانه مردم مظلوم و بی دفاع یمن را از ۶ سال پیش تاکنون قتل عام می‌کنند نه فقط ایستاده‌اند بلکه با تکیه بر دانش بومی و هوشمندی، موفق شده‌اند قدرت سخت مقاومت را ارتقا بخشند و با ساخت دقیق‌ترین موشک‌ها و پهپادها، دشمن را به تسلیم وادار نمایند.

وی تاکید کرد: ملت و رهبری مقاوم یمن همه مشکلات را تحمل نمودند و در برابر دشمن تا بن دندان مسلح تسلیم نشدند و موازنه قدرت را به نفع یمن سرافراز تغییر دادند.

مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل تاکید کرد: جبهه مقاومت یمن، صحنه‌ یکی از درخشان ترین و برجسته ترین نمادهای مقاومت است. بدون تردید یمن پس از جنگ تحمیلی ۶ ساله، از گذشته و پیش از جنگ، قوی‌تر شده و خواهد شد و قطعاً این‌ مسیر در جهت رشد و شکوفایی ادامه خواهد داشت.

ولایتی یادآورشد: جمهوری اسلامی ایران با پیروی از اوامر مقام معظم رهبری، همچنان از مجاهدت این پیروان شریعت اسلام و رهروان اهل بیت حمایت خواهد کرد و انتظار مسلمانان و آزادگان جهان این است که عاملان این جنایات در مجامع بین المللی در برابر جهانیان به محاکمه کشیده شوند و تخریب بیمارستان‌ها، کتابخانه‌ها، اماکن مسکونی و کشتار زنان و کودکان متوقف شود.

علی اکبر ولایتی پیروزی یمن مقاومت یمن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر