کد خبر: 1084306 A

با استقبال معاون رحمانی‌فضلی؛

وزیر کشور تاجیکستان با هدف گفت‌وگو و رایزنی در خصوص مسائل دو جانبه ایران و تاجیکستان وارد تهران شد.

به گزارش ایلنا، رمضان رحیم زاده وزیر کشور تاجیکستان بامداد امروز با استقبال بابک دین پرست معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزیر کشور وارد  تهران شد.

در این سفر کاری که به مدت سه روز به طول خواهد انجامید، آقای رحیم زاده با دکتر رحمانی فضلی وزیر کشور جمهوری اسلامی ایران درخصوص همکاری‌های دوجانبه در زمینه امنیت، مبارزه با تروریسم و افراط‌گرایی، امضای صورتجلسه همکاری درخصوص موضوعات امنیتی و سیاسی کشور، وارد گفت‌وگو خواهند شد.

دیدار با سردار حسین اشتری از دیگر محورهای مهم سفر وزیر کشور تاجیکستان به تهران است و قرار است در مراسم صبحگاهی یگان ویژه ناجا حضور یابد.

 بازدید از مراکز تاریخی، فرهنگی و گردشگری شهر شیراز از دیگر برنامه های مهم وزیر کشور تاجیکستان در سفر سه روزه اش به ایران است.

گفتنی است که پیشتر دکتر عیدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور جمهوری اسلامی ایران در اسفند ماه سال گذشته طی سفر به دوشنبه پایتخت تاجیکستان با آقای رمضان رحیم زاده وزیر کشور تاجیکستان درخصوص مسائل منطقه خاورمیانه، افراطی گری، تروریسم، قاچاق انسان، قاچاق مواد مخدر و ناامنی بحث و گفت و گو کرده بود و از این جهت سفر اقای رمضان رحیم زاده به ایران با هدف تحکیم بیشتر روابط دو جانبه کشور صورت می  گیرد.

وزیر کشور تاجیکستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر