کد خبر: 1083695 A

همتی در برنامه «بدون تعارف»:

کاندیدای ریاست جمهوری با حضور در برنامه بدون تعارف به ارائه برنامه‌های خود و توضیحاتی راجع به خانواده خود پرداخت.

به گزارش خبرنگار ایلنا، عبدالناصر همتی کاندیدای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در برنامه بدون تعارف شبکه دو سیما در پاسخ به اینکه چقدر با جایگاه ریاست جمهوری آشنا است، گفت سنگینی کار را درک می‌کنم؛ ریاست جمهوری  مسئولیت خیلی سنگینی است و من به همه مشکلات آن آگاه هستم. من مرد میدان هستم و مردم در عمل توانایی مرا خواهند دید.

وی دلیل حضور خود را در صحنه اینگونه عنوان کرد که کسانی که هستند به آگاه به خواسته‌های مردم نیستند و به همین دلیل آمده است.

رئیس کل پیشین بانک مرکزی درباره اینکه آیا برای همه مسائل سیاسی، اجتماعی و بین الملل فکر کرده و برنامه دارد، خاطر نشان کرد: مسائل سیاسی را می‌دانم؛ کار فرهنگی و سیاسی کردم. شعار دولت من «تعامل از خانه تا جهان» است .  دولت من، دولت  تقابل نیست.

وی افزود: هماهنگی تیم اقتصادی دولت خیلی مهم است؛ به عنوان اقتصاددان و برای اینکه تیم اقتصادی زیر نظر خودم باشد، حضور پیدا کردم. همه کسانی که در صحنه حضور دارند سیاستمدار هستند، و اقتصاددان نداشتیم؛ بینش اقتصادی رئیس جمهور خیلی مهم است. من بینش اقتصادی را در دولت حاکم خواهد کرد.

وی درباره اینکه چقدر از سختی شرایط زندگی مردم خبر دارد، تاکید کرد: من به حواشی شهر تهران می‌روم و دیدم که هموطنان با شرایط خیلی سخت معیشت خود را به دست‌‌ می‌آورند؛ وضعیت معیشت مردم سخت است که باید راهکاری برای آن پیدا شود. این آخرین فرصت است که مشکلات اقتصادی مردم را حل کنیم.

رئیس پیشین کل بانک مرکزی درباره علت گرانی کالا‌ها گفت: تحریم‌ها خیلی اثر منفی بر قیمت‌ها داشته است؛  مهمترین تأثیر در اقتصاد کشور از تحریم‌ها است. بعضی‌ها می‌خواهند آن را انکار کنند که اشتباه می‌کنند؛ یکی از اساسی‌ترین مشکلات ما تحریم است اما مشکلات و مدیریت داخلی هم داریم.

وی اثر تحریم‌ها بر گرانی کالاها را بیش از ۵۰ درصد دانست و گفت: وقتی درآمد کشور می‌شود یک ششم می‌شود مگر می‌تواند تاثیر نگذارد. 

همتی درباره اینکه آیا مردم به وعده‌ها شعارها اعتماد کنند؟، گفت وعده‌ها و  شعارها که بعضی می‌گویند فلان مبلغ را می‌پردازند بدون اینکه بگویند منابع آن از کجاست، نه؛ وقتی برای پرداخت حقوق مشکل داریم از کجا می‌خواهند منابع را تامین کنند؟ 

وی درباره وعده‌‌های انتخاباتی خود تصریح کرد: من وعده زیادی ندادم، فقط گفتم که اشتباهات حکمرانی اقتصادی را درست و اصلاح می‌کنم؛ اگر مردم رای بدهند یعنی  اعتماد می‌کنند، اگر رای ندهند یعنی اعتماد نکرده‌اند.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری درباره افرادی که در دولت او حضور خواهند داشت، بیان کرد: در آینده نزدیک و قبل از رای‌گیری چند نفر از آنها را معرفی خواهم کرد اما در حال حاضر هنوز به جمع‌بندی برای معرفی آنها نرسیده‌ام.

وی درباره اینکه اگر رای نیاورد چه می‌کند، گفت: از مردمی که رای داده اند تشکر می‌کنیم و به فردی که رئیس‌جمهور شده، تبریک می‌گویم.

همتی درباره اینکه گفته بود «آمده‌ام صدای مردم در مقابل بانیان وضع موجود باشم» بعضی‌ها معتقدند شما از بانیان وضع موجود هستید، تصریح کرد: من بخش از وضع موجود نیستم، من بخشی از اصلاح وضع موجود هستم. در شرایط بحرانی آمدم و برای نجات اقتصاد کشور آمدم. وقتی شما سالی ۱۰۰ میلیارد دلار درآمد با تورم ۳۵ درصد داشته‌اید و من با ۵ میلیارد دلار درآمد سالانه و با تورم ۳۹ درصد اقتصاد را بستم؛ باید بخش پر لیوان را دید من خیلی موفق عمل کرده‌ام. آن چیزی که می‌توانست اتفاق بیفتد را ندیده‌ایم بلکه آنچه که اتفاق افتاد را دیده‌ایم اگر با همین قدرت در ریاست جمهوری کار کنم که به مراتب توان و قدرت بیشتری در بانک مرکزی و حتی از اقتصاد کشور دارد، خیلی بهتر خواهد شد.

وی درباره شرایط زندگی فرزندان خود با بیان اینکه من فکر می‌کردم دینداری در تبلیغات حتما حاکم است اما اطلاعاتی را به مردم می‌دهند که غلط است و این بی دینی است، گفت: عکس یک دختر خانم را که فامیلی‌اش مثل من همتی است را نشان داده‌اند و گفتند که دختر من است. منم یک دختر دارم که متخصص کودکان است و دختر دیگرم دانشجوی معماری است، یک پسر هم دارم که استاد دانشگاه معماری است؛ در داخل کشور هستند و برای مردم‌شان کار می‌کنند.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری بدون تعارف‌ترین جمله خود را اینگونه مطرح کرد: من صدای خاموش مردم هستم، اگر مردم قهر کنند مرا را تنها می‌گذارند؛ رقیب من پنج نفری که در انتخابات حضور دارند، نیستند؛ رقیب من قهر مردم با صندوق‌ها است. امیدوارم مردم این قهر را بشکنند تا من وارد عرصه اقتصادی شوم.

سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری برنامه بدون تعارف
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر