کد خبر: 1083540 A

میر تاج الدینی در نطق میان دستور:

یک نماینده مجلس تاکید کرد: نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری از دادان وعده‌های پوپولیستی اجتناب کنند .

به گزارش خبرنگار ایلنا،سید محمد رضا میر تاج الدینی در نطق میان دستور خود در جلسه علنی امروز( یک شنبه ۹ خردادماه) مجلس شورای اسلامی، ضمن تشکر و قدردانی از بیانات حکمیانه مقام معظم رهبری خطاب به نمایندگان مجلس، گفت: امیدواریم در مقام عمل به این رهنموردهای راه‌گشا عینیت ببخشیم.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی، به مسائل و مشکلات حوزه انتخابیه خود اشاره کرد و افزود: مردم تبریز تابستان سال گذشته با مشکل کم آبی رو برو شدند؛ برای پیش‌گیری از تکرار آن در سال جاری جلسات متعددی با حضور استاندار و نمایندگان مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در سازمان برنامه و بودجه داشتیم و مقرر گردید ۴۵ میلیارد تومان برای این امر اختصاص پیدا کنند، اما بعد از گذشت چندین ماه هنوز خبری از آن نیست.

نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس خطاب به رئیس سازمان برنامه بودجه و وزیر نیرو اظهار کرد: بار دیگر هشدار می‌دهم، زمان گذشته و دو ماه از فصل کاری سال هم سپری شد، مصوبه جدید هنوز به خزانه داری ابلاغ نشده؛ بنابراین هر چه سریع‌تر این اعتبار را تخصیص دهید.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی در رابطه با انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: ملت عزیزمان در آستانه یک آزمون بزرگ و سرنوشت ساز قرار گرفته اند، انتخابات ریاست جمهوری حساس‌ترین انتخابات کشورمان است که سکان داری قوه اجرایی کشور برای ۴ سال بلکه برای ۸ سال تعیین می‌شود، ملت شریف ایران در مراسم تاریخی سردار مقاومت شهید قاسم سلیمانی ثابت کردند که در چهل سالگی انقلاب همچنان در طریق شهیدان پا برجا هستند و بار دیگر در عرصه سیاسی حماسه دیگری خواهند آفرید و با لبیک گویی به ندای خمینی زمان، قدم اول درگام دوم انقلاب را محکم تر برخواهند داشت.

وی ادامه داد: عده ای در داخل، با انگیزه‌های قدرت طلبی، نغمه های مخالف خوانی رسانه ها و گروه های اپوزیسیون خارج نشین را تکرار می‌کنند، مردم عزیرمان بدانند، آنها دلسوز مردم نیستند، امام امت بارها خطر دنیا خواهی را به سیاست‌مداران هشدار داده است و به این فرمایش امام صادق (ع) استناد فرمودند که حُبُّ الدنیا راس کُلِّ خَطیئَهٍ که مصداق بارز آن قدرت طلبی است.

 نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه عدم تمکین به نظامات قانونی از هیچ کس پذیرفته نیست، عنوان کرد: اینکه کسی می گوید اگر رد صلاحیت شود، در انتخابات شرکت نمی‌کند، عدم تمکین به نظامات قانونی کشور است. بر اساس قانون اساسی صلاحیت‌ها با شورای نگهبان بوده و حق شکایت و اعتراض هم در قانون دیده شده است اما تضعیف این نهاد روا نیست.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: امام امت بارها هشدار داده اند که تضعیف و توهین به فقهای شورای نگهبان امری خطرناک برای اسلام و کشور است و همیشه انحرافات به تدریج ایجاد می‌شود.

میرتاالجدینی خطاب به نامزدهای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، اظهار کرد: وعده هایی بدهید که امکان تحقق آن وجود داشته باشد؛ در رابطه با یارانه ها وعده هایی داده می‌شود که باید با صراحت و شفافیت اعلام ‌کنم تا ملت ما بدانند؛ میزان یارانه‌ها دست هیچ کس نبوده و از آن دست تصمیم هایی است که با وحدت مجلس و دولت تحقق پیدا می‌کند.

 نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس خاطرنشان کرد: همه کارشناسان می‌دانند در صورت اصلاح نظام یارانه ای و آشکار بودن یارانه‌های پنهان، اصلاح قیمت حامل‌های انرژی و حذف ارز۴۲۰۰ تومانی میزان یارانه‌ها بیش از ۱۰ برابر هم می‌شود اما عده‌ای فقط یک روی سکه را می‌گویند. همه حقیقت را با مردم در میان بگذارید و از وعده های پوپولیستی اجتناب کنید. امیدوارم با حضور حداکثری مردم دولتی انقلابی، مکتبی، کارآمد و باورمند به جوانان، تشکیل شود.

 

انتخابات انقلاب دولت نماینده مردم در مجلس نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر