کد خبر: 1083447 A

حجت‌الاسلام اکرمی در گفت‌وگو با ایلنا:

یک عضو جامعه روحانیت مبارز گفت: وقتی مقام معظم رهبری می‌گویند باید حداکثری اندیشه و عمل کنیم، خود شورای نگهبان باید این را تکلیف و معنا و مفهوم جمهوری اسلامی تلقی کند.

حجت‌الاسلام سیدرضا اکرمی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، در واکنش به برخی اظهارات افراد منتسب به اصولگرایان مبنی بر تهدید مردم در صورت اعتراض و حضور در خیابان و تاثیر آن بر مشارکت مردم در انتخابات که مورد تاکید رهبر انقلاب است، گفت: وقتی شخصی مثل آقای احمدی‌نژاد که روزی رئیس‌جمهور بوده میدان‌دار داستان شده و بگوید ما بر خلاف فرمایشات رهبری حرف می‌زنیم، تکلیف باقی افراد هم مشخص است. ممکن است این حرف‌ها و برخوردهای نامناسب تا زمان انتخابات هم بیشتر شود؛ چراکه هرکه تنها به قاضی برود راضی برمی‌گردد اما هرکسی وجدان داشته باشد، می‌داند که این سخنان نتیجه عکس می‌دهد. 

وی در خصوص لزوم برخورد با چنین سخنان ساختارشکنانه‌ای گفت: در اسلام ناب محمدی داریم که می‌فرماید «یا أَیُّهَا الَّذینَ آمَنُوا اتَّقُوا اللَّهَ وَقولوا قَولًا سَدیدًا» «ای کسانی که ایمان آورده‌اید! تقوای الهی پیشه کنید و سخن حق بگویید»، ما باید با اخلاق و ادب حرف بزنیم، با قانون و منطق حرف بزنیم و دلیل داشته باشیم والا با فرافکنی و توهین کردن به مردم هیچ مشکلی حل نمی‌شود و بر نارضایتی‌ها می‌افزاید. 

این عضو جامعه روحانیت مبارز در خصوص فضای سیاسی کشور در آستانه انتخابات گفت: اگر کسی به جمهوری اسلامی و قانون اساسی رای داده و به سخنان رهبر انقلاب اهتمام دارد، حتما باید در انتخابات شرکت کند و به فرد اصلح رای دهد. 

وی در خصوص اعتراض بخشی از جامعه مبنی بر عدم احراز صلاحیت کاندیداهای شاخص جریان اصلاح‌طلب از سوی شورای نگهبان، در پاسخ به این سوال که آیا لازم نبود شورای نگهبان برای فراهم کردن زمینه‌های مشارکت حداکثری با دید بازتری به بررسی صلاحیت‌ها می‌پرداخت، گفت: ما اگر بخواهیم با شورای نگهبان حرف بزنیم یک میز اندیشه لازم داریم که روبروی هم با هم صحبت کنیم. وقتی مقام معظم رهبری می گویند باید حداکثری بیندیشیم و عمل کنیم، خود شورای نگهبان باید این را تکلیف و معنا و مفهوم جمهوری اسلامی تلقی کنند. 

وی افزود: باید شرایطی فراهم شود که بتوانیم رو در رو با شورای نگهبان صحبت کنیم و الا اینکه بنده اینجا برای خودم مباحثی را مطرح کنم، چاره‌ساز نیست. 

انتخابات جامعه روحانیت مبارز سیدرضا اکرمی شورای نگهبان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر