کد خبر: 1082719 A

حکیمی‌پور در گفت‌و‌گو با ایلنا:

دبیر کل حزب اراده ملت گفت: باید بررسی شود که شورای نگهبان به خوبی نقش قانونی خود را در ادوار مختلف ایفا کرده است؟ آیا باور مردم به صندوق رأی را تقویت کرده است یا خیر؟

احمد حکیمی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، در خصوص عملکرد شورای نگهبان و لیست افراد تأیید صلاحیت شده،‌ اظهار کرد: این عملکرد شورای نگهبان، موضوع جدیدی نیست، ابهامات و سوالات زیادی وجود دارد که هیچ نهادی پاسخگوی این ابهامات نیست و پاسخ همواره در ابهام باقی می‌ماند. در این دوره رفتار شورای نگهبان ابهام‌انگیز و سوال انگیزتر شده است به حدی که صدای اعتراض و ناباوری به این اقدام از داخل شورای نگهبان نیز شنیده می‌شود.

دبیر کل حزب ازاده ملت افزود: وقت آن رسیده که آسیب شناسی در این زمینه صورت بگیرد. باید بررسی شود که شورای نگهبان به خوبی نقش قانونی خود را در ادوار مختلف ایفا کرده است؟ آیا باور مردم به صندوق رأی را تقویت کرده است یا خیر؟ 

وی با بیان اینکه جریان اصولگرا در ابهام و تردید است، گفت: در هر صورت بهتر است که فارغ از هر گونه حب و بغض‌های سیاسی، در خصوص شورای نگهبان و پاسداری از حق قانونی مردم، آسیب‌شناسی و کارشناسی صورت پذیرد. این رفتار به جمهوریت نظام آسیب می‌زند و مردم را نسبت به اصل انتخابات و اثرگذاری انتخابات دچار بی‌اعتمادی و تردید می‌کند.

حکیمی پور ادامه داد: رد صلاحیت کسی که ۱۲ سال رئیس مقننه بوده و سال‌ها در مجمع تشخیص مصلحت نظام و شورای امنیت ملی حضور داشته است و رئیس سازمان صدا و سیما با حکم رهبری بوده است، جای سؤال دارد. این موضوع نشان‌دهنده این است که باید رسیدگی صورت شود که شورای نگهبان با این از تصمیم‌گیری به انتخابات کمک می‌کند یا برعکس.

انتخابات ریاست جمهوری شورای نگهبان احمد حکیمی‌پور حزب اراده ملت رد صلاحیت اصلاح‌طلبان انتخابات 1400
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر