کد خبر: 1081384 A

خاتمی در نطق میان دستور:

عضو کمیسیون بهداشت مجلس با اشاره به دوران دولت فعلی، گفت: در این مدت اداره کشور به گونه‌ای بود که در عرصه‌های مختلف، فسادهای عظیم به بار آمد و برخی از صنایع مولد مثل صنعت فولاد که باید موتور محرکه اقتصاد کشور باشد، به حیاط خلوت آقایان تبدیل شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا،  سیدمسعود خاتمی در نشست علنی صبح امروز(سه شنبه، ۴ خردادماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود، با بیان اینکه امروز صیانت از انقلاب اسلامی وظیفه سنگینی بر عهده همه ما است، گفت: انقلابی که حضرت روح الله، مستضعفان و زاغه نشینان را صاحب اصلی آن می دانست و به نسل های آینده هشدار داد که نگذارید انقلاب به دست نااهلان، نامحرمان و لیبرال بیفتد که یک شبه بر باد می دهند.

نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به اینکه افسوس که مدیریت اجرایی کشور سال ها به دست کسانی افتاد که با بی تدبیری، بدترین وضعیت معیشت و بالاترین نرخ تورم را رقم زدند، اظهار داشت: در حالی که کلید راه حل آن در توسعه توانمندی و توجه به اقتصاد مقاومتی بود.

وی افزود: آنها ادعا کردند که کمر تحریم را شکستند در حالی که با دیپلماسی التماس سنگین ترین تحریم ها و قطعنامه ها در زمان ایشان و همفکران آنها به این مردم تحمیل می شد. در این مدت اداره کشور به گونه ای بود که در عرصه های مختلف، فسادهای عظیم به بار آمد و برخی از صنایع مولد مثل صنعت فولاد که باید موتور محرکه اقتصاد کشور باشد، به حیاط خلوت آقایان تبدیل شد.

خاتمی ادامه داد: به جای سیاست های پولی کارآمد، با بازی گردانی در بازار سرمایه، کسری منابع دولت را جبران و به آن افتخار کردند و با وعده های نادرست، سرمایه مردم از دست رفت و حتی نهاد برخی خانواده ها ناجوانمردانه آسیب دید.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم خطاب به دولت اضافه کرد: شما با اعتماد مردم چه کردید؟ این مردم به کدام خطای ناکرده باید تاوان پس دهند؟ در پیشگاه خداوند چه پاسخی دارید؟ با خون مقدس شهدای انقلاب چه می کنید؟ بگذارید و بگذریم که شرح این افسوس و خون جگر، این زمان بگذارد تا وقت دگر.

وی در ادامه با بیان اینکه انتخابات پیش رو می تواند نویدبخش پایانی بر این دوران تلخ باشد، عنوان کرد: به مردم عزیز توصیه می کنم به جای شعارهای توخالی و وعده های تکراری، به برنامه ها و کارنامه گذشته آقایان دقت کنند تا انتخابی پرشور و پرشعور رقم بخورد. انتخابات این دوره باید پایانی بر فساد، ناکارآمدی و اشرافیت سیاسی باشد.

خاتمی ادامه داد: آقایانی که مسبب وضع اسفبار فعلی هستند امروز باید پشت میز محاکمه و پاسخگویی بنشینند نه اینکه اشک تمساح بریزند و مدعی اصلاح باشند. عجب اینکه آقایان به جای اینکه ناتوانی و سوءمدیریت خود را بپذیرند، نداشتن اختیارات کافی را بهانه می کنند اما باز هم مشتاق و مدعی آن مسئولیت هستند.

این عضو مجمع نمایندگان استان اصفهان در ادامه با تأکید بر اینکه رئیس جمهور آینده باید فسادستیز بوده و با قاطعیت فساد را در قوه مجریه ریشه کن کند، عنوان کرد: امروز کشور به بت شکنی نیاز دارد که بت های فساد و تزویر را از بین ببرد و ان شاءالله همه باید برای پیروزی جبهه انقلاب کمک کنیم که برای این منظور نیاز به وحدت و اجماع در گفتار و عمل داریم و از همه نیروهای دلسوز انقلاب می خواهم برای ایجاد تحول در طلیعه گام دوم انقلاب تلاش کنند تا دولت قوی برای ایران محقق شود.

وی در ادامه کم آبی را یکی از مسائل و مشکلات حوزه انتخابیه خود دانست و افزود: برای بحران آب در استان اصفهان که همواره صف شکن عرصه های جهاد و اقتصاد بوده است باید تدبیری جدی اندیشید؛ اصفهانی که در روزگاری نه چندان دور زنده به زاینده رود بود، امروز با چشمانی نگران و مأیوس رود زنده فلات مرکزی را در بستر خشکی می بیند که امید است که به مدد الهی و با همت و وفاق مسئولان این مشکل حل شود.

خاتمی گلپایگان و خوانسار را قطب کشاورزی و دامپروری معرفی کرد که متأسفانه سال ها حق آبه این دو شهر تخصیص پیدا نکرده، عنوان کرد: از این رو به وزیر نیرو تذکر می دهم که به این موضوع رسیدگی کند ضمن اینکه ارتقای وضعیت بهداشت و درمان از مطالبه اصلی مردم است.

عضو کمیسیون بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مجلس شورای اسلامی در پایان به مشکل مردم در حوزه صنعت اشاره و از تمرکز همه سازمان ها و ادارت در مرکز استان انتقاد کرد و افزود: در خوانسار نبود یک جاده کمربندی هر ساله باعث خسارت جانی و مالی می شود که نیاز به ساخت جاده است همچنین انتظار می رود با نظارت و پیگیری مجلس و تلاش و توجه ویژه دولت، همه ظرفیت های گلپایگان و خوانسار در عرصه های کشاورزی و سایر صنایع شکوفا شده و این دو شهرستان به حق شایسته خود دست یابد.

 

مجلس شورای اسلامی سیدمسعود خاتمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر