کد خبر: 1081345 A

کرباسچی در گفت‌وگو با ایلنا:

دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی به اعلام اسامی کاندیداهایی که صلاحیت‌شان برای انتخابات ریاست جمهوری احراز شده، در فضای مجازی واکنش نشان داد.

غلامحسین کرباسچی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، در واکنش به انتشار اسامی کاندیداهایی که مورد تایید قرار گرفته‌اند در فضای مجازی و اینکه واکنش اصلاح‌طلبان به این مساله چگونه خواهد بود؟، گفت: هنوز اسامی به صورت رسمی اعلام نشده است، اما در رابطه با واکنش نسبت به آن باید در جبهه اصلاح‌طلبان صحبت کنیم تا ببینیم که نظر مجموعه جریان اصلاحات در این زمینه به چه صورت است. من هنوز صحبتی با دوستان نداشتم و فکر می‌کنم بعد از اعلام رسمی، گفت‌وگوها در این رابطه انجام شود.

دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی در پاسخ به این سوال که «در صورت نهایی بودن این اسامی به‌نظر می‌رسد گزینه‌ای برای حمایت اصلاح‌طلبان باقی نمانده است»، بیان کرد: گزینه‌ای که بتواند مورد حمایت قرار گیرد وجود دارد اما اینکه اصلاح‌طلبان نسبت به شرایط کنونی چه نظری داشته باشند و چه موضعی اتخاذ کنند، باید بررسی شود.

وی افزود: آقای همتی نیروی خوبی است، منتها ما نمی‌دانیم ایشان آمادگی ماندن در صحنه و کار کردن در این شرایط را دارد یا خیر؟ و این را باید بررسی کنیم.

کرباسچی در واکنش به اینکه «همتی در گذشته گفته است در جلسات کارگزاران شرکت نمی‌کند» ابراز داشت: ما بر اساس اینکه ایشان کارگزاران می‌آید یا نمی‌آید، در مورد آقای همتی بحث نمی‌کنیم. ایشان عضو کارگزاران بوده و هیچ وقت هم استعفا نداده‌اند اما برای ما مساله اصلی بحث کشور، کارآمدی و حل مشکلات مردم است، باید ببینیم که ایشان در این زمینه چه اندازه می‌تواند کار کند و چه برنامه کاری در این حوزه دارد. البته اصل این موضوع باید در جبهه اصلاح‌طلبان بررسی شود و بعد درباره آن اعلام‌نظر صورت گیرد. 

غلامحسین کرباسچی عبدالناصر همتی دبیرکل حزب کارگزاران ردصلاحیت کاندیداهای اصلاح طلب ردصلاحیت کاندیداهای ریاست جمهوری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر