کد خبر: 1081011 A

دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا:

دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا گفت:پیروزی جنگ ۱۲ روزه فلسطینیان بر رژیم صهیونیستی غاصب فلسطین ثمره مکتب مقاومت یا مکتب شهید قاسم سلیمانی است و مکتب مقاومت محصول مکتب دفاع مقدس است.

به گزارش ایلنا، سرلشکر پاسدار سید یحیی رحیم صفوی در نشست علمی واکاوی عملیات بیت‌المقدس و تاثیر متقابل میدان و دیپلماسی که به همت پژوهشکده دفاع مقدس پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس برگزار شد با اشاره به حضور خود در پیروزی خرمشهر اظهار کرد: در پیروزی خرمشهر ۳۰ سال تمام داشتم و مسئولیت بنده جانشین فرمانده کل سپاه در قرارگاه مرکزی کربلا بود.

دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا افزود: پیروزی جنگ ۱۲ روزه فلسطینیان بر رژیم صهیونیستی غاصب فلسطین ثمره مکتب مقاومت یا مکتب شهید قاسم سلیمانی است و مکتب مقاومت محصول مکتب دفاع مقدس است و این مکتب به فلسطین رفت و حماس را ایجاد کرد و از سوی دیگر به لبنان رفت و حزب ا... را شکل داد.

صفوی تصریح کرد: پس از گذشت ۳۹ سال از پیروزی و فتح خرمشهر می‌توانیم تا اندازه‌ای اسرار پشت پرده و ناگفته‌های جنگ را برای ملت بزرگوارمان، خصوصا جوانان برومند کشور عزیزمان بگوییم.

وی ادامه داد: بازنگری یا واکاوی از حماسه اقتدار ملی و پیروزی ملت ایران به رهبری حضرت امام (ره) در تاریخ ایران و جهان بایستی ماندگار بماند و درس عبرتی برای ملت‌ها و امت‌های اسلامی باشد.

رییس پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس با اشاره به عوامل قدرت ملی ایران در پیروزی فتح خرمشهر گفت: در پیروزی فتح خرمشهر مجموع عوامل قدرت ملی ایران کارساز بود، عواملی نظیر انسجام و وحدت ملی در سطح عالی کشور یعنی از نظر سیاسی همراهی و هماهنگی قوای سه‌گانه با رهبری حضرت امام و وحدت و هماهنگی ارتش، سپاه و بسیج و جهاد سازندگی و همچنین عوامل فرهنگی و معنوی و اقتصادی و ثبات سیاسی کشور، حضور ۷۰ هزار نیروی مردمی در بسیج و جهاد سازندگی و قدرت فرماندهی مشترک سپاه و ارتش در غافلگیری دشمن این پیروزی بزرگ را شکل دادند.

صفوی با اشاره به روندها رویدادها و راهبردهای جمهوری اسلامی ایران در ۴۰ سال گذشته و حرکت رو به افزایش قدرت ملی ایران افزود: روندها، رویدادها و راهبردهای ایران در حدود ۴۰ سال گذشته به سمت افزایش قدرت ملی بوده است، پس از ۳۹ سال در سطوح راهبردی قدرت ایران افزایش یافته و ایران تبدیل به قدرت منطقه‌ای شده است و آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها و حامیان صدام با شکست‌های بزرگی روبرو شده‌اند و قدرت آنها رو به افول رفته است.

وی افزود: به فضل الهی اگر بتوانیم شرایط وحدت ملی و انسجام ملی را در سطح ملی و رضایت مردم را از وضعیت اقتصادی فراهم کنیم، به شرایط مطلوب‌تری خواهیم رسید و از نظر قدرت و ثبات سیاسی به قدرت اول منطقه غرب آسیا خواهیم رسید و دشمنان مجبور خواهند بود به شرایط ایران تن دهند.

سید یحیی رحیم صفوی مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر