کد خبر: 1080791 A

سرلشکر صفوی:

دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا گفت: پیروزی جنگ ۱۲ روزه فلسطینیان بر رژیم صهیونیستی غاصب فلسطین ثمره مکتب مقاومت یا مکتب شهید قاسم سلیمانی است و مکتب مقاومت محصول مکتب دفاع مقدس است و این مکتب به فلسطین رفت و حماس را ایجاد کرد و از سوی دیگر به لبنان رفت و حزب الله را شکل داد.

به گزارش ایلنا، سردار سرلشکر صفوی، دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا  در نشست علمی  واکاوی عملیات بیت المقدس  و تاثیر متقابل میدان و دیپلماسی  که به همت پژوهشکده دفاع مقدس پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس برگزار گردید  با اشاره به حضور خود در پیروزی خرمشهر گفت: در پیروزی خرمشهر  ۳۰ سال تمام داشتم و مسئولیت بنده  جانشین فرمانده کل سپاه در قرارگاه مرکزی کربلا بود.

وی افزود: پیروزی جنگ ۱۲ روزه فلسطینیان  بر رژیم صهیونیستی غاصب فلسطین  ثمره مکتب مقاومت  یا مکتب شهید قاسم سلیمانی  است و مکتب مقاومت  محصوصل مکتب دفاع مقدس است  و این مکتب به فلسطین رفت و حماس را ایجاد کرد و از سوی دیگر به لبنان رفت و حزب ا... را شکل داد.

سرلشکر صفوی افزود: پس از گذشت ۳۹ سال  از پیروزی و فتح خرمشهر  می توانیم تا اندازه ای  اسرار پشت پرده و ناگفته های جنگ را برای ملت بزرگوارمان ، خصوصا  جوانان برومند کشور عزیزمان بگوییم.

رئیس پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس ادامه داد: بازنگری یا واکاوی  از حماسه اقتدار ملی و پیروزی ملت ایران به رهبری حضرت امام (ره)  در تاریخ ایران و جهان بایستی ماندگار بماند  و درس عبرتی برای ملت ها و امت های اسلامی باشد.

مشاور عالی مقام معظم رهبری با اشاره به  عوامل قدرت ملی ایران در پیروزی فتح خرمشهر گفت: در پیروزی فتح خرمشهر مجموع عوامل قدرت ملی ایران کارساز بود ، عواملی نظیر انسجام و وحدت ملی در سطح عالی کشور یعنی  از نظر سیاسی  همراهی و هماهنگی قوای سه گانه با رهبری  حضرت امام و وحدت و هماهنگی ارتش ، سپاه و بسیج و جهاد سازندگی و همچنین عوامل فرهنگی و معنوی و اقتصادی و ثبات سیاسی کشور ، حضور ۷۰ هزار نیروی مردمی در بسیج و جهاد سازندگی و قدرت فرماندهی مشترک سپاه و ارتش در غافلگیری دشمن  این پیروزی بزرگ را شکل دادند.

سرلشکر صفوی با اشاره به روندها- رویدادها و راهبردهای جمهوری اسلامی ایران در ۴۰ سال گذشته و حرکت رو به افزایش قدرت ملی ایران افزود: روندها ، رویدادها و راهبردهای ایران در حدود ۴۰ سال گذشته  به سمت افزایش قدرت ملی  بوده است ، پس از ۳۹ سال در سطوح راهبردی قدرتمان افزایش یافته و ایران تبدیل به قدرت منطقه ای شده است و آمریکائی ها و صهیونیست ها  و حامیان صدام  با شکست های بزرگی روبرو شده اند و قدرت آنها رو به افول رفته است.

وی افزود: به فضل الهی اگر بتوانیم شرایط وحدت ملی و انسجام ملی را در سطح  ملی و رضایت مردم را از وضعیت  اقتصادی فراهم کنیم ، به شرایط مطلوب تری خواهیم رسید و از نظر قدرت و ثبات سیاسی  به قدرت اول منطقه غرب آسیا خواهیم رسید و دشمنان مجبور خواهند بود به شرایط ایران تن دهند.

سرلشکر صفوی اضافه کرد: نشست امروز می تواند یادآور شاخص ها ی قدرت ملی باشد و اینکه چگونه می توان سیاست خارجی و سیاست میدانی را در جهت کسب پیروزی هماهنگ کرد.

سرلشکر صفوی در بخش دیگری از سخنان خود به تشریح شرایط محیط بین الملل  و منطقه ای  پرداخت و گفت: با فتح خرمشهر استراتژی عراق با شکست مواجه شد و عراقی ها فکر نمی کردند که شکست بخورند.

سرلشکر صفوی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر