کد خبر: 1078470 A

رایزن مطبوعاتی نمایندگی دائم ایران در سازمان ملل ضمن تشریح جزییات گفت‌وگوی مجازی تخت روانچی با کریس مورفی سناتور آمریکایی گفت: نماینده ایران بر لزوم لغو عملی همه تحریم‌های آمریکا تأکید کرد.

به گزارش ایلنا، شاهرخ ناظمی در واکنش به انتشار خبر دیدار مجید تخت روانچی سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل با کریس مورفی سناتور آمریکایی گفت: در ملاقات مجازی بعدازظهر سه شنبه با سناتور کریس مورفی، تخت روانچی با اشاره به مذاکرات جاری در وین، بر لزوم لغو عملی همه تحریم‌های آمریکا که تحت عناوین مختلف وضع شده تاکید و از آن به عنوان کلید حل موضوع یاد کرد. 

وی افزود: در مورد یمن، اراده جمهوری اسلامی ایران بر حل و فصل صلح آمیز جنگ در یمن مورد اشاره قرار گرفت و تاکید شد هرگونه راه‌حل بحران یمن باید متضمن رفع کامل محاصره مردم و ارسال بدون مانع کمک‌های انسانی به آن کشور و آتش بس باشد.

رایزن مطبوعاتی نمایندگی دائم ایران در سازمان ملل گفت: در خصوص جنایات  صهیونیست‌ها علیه مردم فلسطین هم تاکید شد که درگیری اخیر با تحریک رژیم صهیونیستی آغاز شد و با کشتار مردم فلسطین ادامه یافته است، اما طی چند روز اخیر دولت آمریکا با حمایت از اسرائیل مانع تصویب حتی یک بیانیه مطبوعاتی شورای امنیت سازمان ملل در مورد آتش بس شده است. همچنین موضع جمهوری اسلامی ایران در مورد تبادل جامع زندانیان دو کشور مورد تاکید قرار گرفت.

 

مجید تخت روانچی شاهرخ ناظمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر