کد خبر: 1075789 A

غرضی در گفت‌و‌گو با ایلنا:

غرضی گفت: قطعاً رأی خواهم داد اما از آنجایی که ممکن است کسانی که تأیید صلاحیت شوند، به نظر من مفید نباشند، ممکن است رأی سفید دهم.

محمد غرضی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا در خصوص حضور در انتخابات ریاست جمهوری، اظهار کرد: به دلیل احترام به شورای نگهبان در انتخابات ثبت نام نمی‌کنم. ما در طول تدوین قانون ‌اساسی در نجف، پاریس و مجلس خبرگان اول برای استحکام شورای نگهبان تلاش بسیاری کردیم و معتقدیم این نهاد حافظ حقوق عامه است. 

وی‌ افزود: البته اگر ثبت نام می‌کردم هم شورای نگهبان من را رد صلاحیت می‌کرد. در سال ۹۲ تأیید صلاحیت شدم و اعلام کردم که  دست در جیب فقرا نکنید، سپس این دوستان ناراحت شدند و در سال ۹۶ رد صلاحیت شدم. 

غرضی با بیان اینکه اداره کشور بسیار ساده است، گفت: اگر مدیریتی داشته باشیم که بین افراد مختلف تفاوت قائل نشویم، کشور به خوبی اداره خواهد شد. 

وی تأکید کرد: شاید مجرب‌ها تاکنون مفید نبوده‌اند که آقای هاشمی رفسنجانی هم توسط شورای نگهبان تأیید صلاحیت نشدند.

غرضی در پایان خاطر نشان کرد: قطعاً رأی خواهم داد اما ممکن است رأی سفید دهم. ممکن است کسانی که تأیید صلاحیت شوند، به نظر من مفید نباشند. من در سال ۸۴ به آقای کروبی رأی دادم چون مطمئن بودم که آقای احمدی‌نژاد هیچ گونه تجربه قانونگذاری و مدیریتی نداشت. من به عنوان یک شهروند ایرانی پای صندوق رأی حاضر خواهم شد و اگر دیدم که نامزدها صلاحیت لازم را ندارند، رأی سفید می‌دهم.

خبرنگار: آناهیتا یاوری

شورای نگهبان محمد غرضی کاندیداتوری غرضی در انتخابات مصوبه شورای نگهبان حضور غرضی در انتخابات رد صلاحیت هاشمی رفسنجانی رد صلاحیت غرضی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر