کد خبر: 1074965 A

اسماعیلی در نطق میان دستور:

نماینده مردم گرمی در مجلس خطاب به کاندیداهای ریاست جمهوری هشدار داد که اگر درد ملت را ندارید و مرهمی در آستین ندارید؛ وارد این کارزار نشوید.

به گزارش ایلنا، ولی اسماعیلی در نشست علنی امروز (یکشنبه، ۲۱ اردیبهشت ماه) مجلس شورای اسلامی گفت: به مردم ولایت مدار حوزه انتخابیه شهرستان گرمی مغان شهرستان جدید تاسیس انگوت سلام عرض می کنم و وزیر نیرو تذکر می دهم صدای العطش مردم روستاهای گرمی مغان و انگورت را بشنوند و اقدامات لازم را به عمل آورند.

وی ادامه داد: به وزیر راه و شهرسازی تذکر می‌دهم؛ راه های مواصلاتی گرمی به موران و گرمی به انگوت و راه های روستایی نیاز مبرم به آسفالت دارند که نیاز است کار جهادی در این خصوص انجام بپذیرد.

اسماعیلی افزود: از اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام تشکر می کنم که استان اردبیل را جزو استان های دارای مناطق آزاد و تجاری قرار داده است؛ اما این فقط گام اول است و شهرستان گرمی با داشتن صد کیلومتر مرز مشترک با جمهوری آذربایجان نه تنها بهره نبرده است؛بلکه مردم منطقه سال‌های سال تاوان مرزنشینی و پاسداشت حریم امنیت کشور را داده‌اند.

نائب رییس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: به وزیر کشور تذکر می دهم که نزدیک یک سال است که نظر قطعی خود را درباره بازگشایی معبر گمرک در بخش موران را هنوز صادر نکرده است؛ همچنین  به وزیر صمت تذکر می دهم توسعه متوازن را رعایت کرده و به شرکت‌های ایدرو و ایمیدرو برای سرمایه گذاری و رفع مشکل بیکاری در شهرستان گرمی اجازه دهد و این اقدام عاجل  را به  عمل آورد.

اسماعیلی در تذکری به وزیر جهاد مطرح کرد: وزیر راه جهاد کشاورزی در خصوص خرید تضمینی گندم و جو و تامین منابع صندوق بیمه کشاورزی با توجه به خشکسالی و اهتمام جدی داشته باشند؛ همچنین به سازمان اداری  و استخدامی تذکر می‌دهم برابر قانون نسبت به راه‌اندازی ادارات دستگاه‌های اجرایی در شهرستان جدید التاسیس انگوت این صورت اقدام کند.ضمن تشکر از استاندارد "مهندس بهنام جو" از "نوبخت" می خواهم نسبت به تامین اعتبار تصفیه خانه تازه کند و عمارات مساعدت کند.

وی با اشاره به موضوعات کلان کشور ادامه افزود: امروز شکاف های بسیار جدی و اساسی گلوی مردم ما را می فشارد و کسی که آن را انکار کند به هیچ عنوان شایسته رجال با تدبیر و متعهد و مدبر نیست. این بیماری که تمدن ما را  گریبان می دَرد ،نشان از همان بزنگاهی است که هر ملتی با درک و دریافت این بزنگاه تاریخی سرنوشت خویش را رقم خواهد زد.

اسماعیلی مطرح کرد: ما به عنوان نمایندگان ملت بار این دوران پر مخاطره را بر دوش داریم و بیش از هر زمان دیگری باید در باب آن تامل کنیم که اگر چنین نباشد نه تنها شرمسار ملت که شرمسار همه تاریخ خواهیم بود. تقدیری که اکنون بر دوش داریم فهمیدن شکاف‌ها و پیداکردن راهکارهایی برای گذر از آن شکاف هاست؛ شکاف های اقتصادی، سیاسی میان دولت و ملت، شکاف میان منطقه و کشورهای جهان و شکاف های فرهنگی، شکاف جهنمی طبقاتی و شکاف بین نسلی که مجلس انقلابی باید طرحی نو دراندازد.

نماینده مردم گرمی در مجلس ادامه داد: بنده بی هیچ پروایی و بدون هرگونه محافظه کاری سیاسی و با صدای بلند عرض می‌کنم که اگر برای این شکاف ها طرحی نو نیافکنیم؛ در مغاک آن فرو خواهیم غلتید. تئوری گام دوم انقلاب و تمدن نوین اسلامی که رهبری پیش از هر کسی با نظر حکیمانه خود آن را مطرح و بیان کردند باید مبنای ما نمایندگان مردم، دولت، مردم و سیاسیون و البته دانشگاهیان باشد که دریغ و صد دریغ ،گوش شنوایی از مسئولین برای حرکت در این مسیر نجات بخش وجود ندارد.

نماینده مردم در مجلس یازدهم در ادامه تاکید کرد: گوش مسئولین ما شنوای فریادهای نجاتبخش نیست و گوش ملت شریف ایران خسته از شعارهای بدون عمل مسئولین است.

وی خاطرنشان کرد: نمایندگان محترم؛ ملت ما دیگر تاب شعارهای بی عمل هیچ رئیس جمهوری را ندارند؛ بنده به عنوان نماینده مردم به کاندیداهای ریاست جمهوری هشدار می دهم اگر درد ملت را ندارید و مرهمی در آستین ندارید وارد این کارزار نشوید. برنامه محور باشید مردم خسته تر از آنند که گوش به شعارهای توخالی و وعده‌های عمل ناکرده شما بدهند. رئیس جمهور آینده باید شخصی باشد که مشکلات این ملت را ببیند و تدبیر کند ؛چهار سال با دستان توانمند او خونی در رگها و تمدن ملل جاری خواهد شد و اینگونه تجلی گام دوم و تمدن نوین اسلامی خواهد بود و تنها آن زمان است که وحدت حقیقی در میان خواهد آمد و به  فرموده قرآن کریم به امت واحده تبدیل خواهیم شد.

نائب رییس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی افزود: هیچ دولتمردی بی‌دین و غربی با اسطوره و قهرمان ملی خود نمی کرد؛ آنچه مدعیان غربی گرا با سردار دل های ما کردند. دلمان از این غم ریش ریش ،به خنجر در دل و استخوان در گلو ،چشم به فرمان نازنین علی زمان دوخته ایم.

اسماعیلی در ادامه تاکید کرد: مطمئن باشید در پازل دشمنان نظام که به دنبال دوقطبی سازی دیپلماسی و میدان است بازی نخواهیم کرد که اگر دل میدان را ندارید، طعنه به مردان میدان نزنید. کیست که نداند هم افزایی میدان و دیپلماسی می‌تواند کشور را به قویترین قدرت برساند. اما عده‌ای فریب کارانه و عمداً سعی می‌کنند میدان را در مقابل دیپلماسی قرار دهند.

وی خاطرنشان کرد: اگر میدان نداشتید و اگر مصوبه راهبردی مجلس نبود با کدامین ابزار در مذاکرات دست برتری خواهید داشت؟با تورم ۵۰ درصدی یا صف های کیلومتری مرغ و تخم‌مرغ یا مسکن رها شده به حال خود؟آ یا دستاوردی دارید؟ شرف داشته باشید و تاریخ را وارد وارونه جلوه ندهید.

وی گفت: مردم در جریان باشید! افراد جناح تندرو اصلاحات که نه تنها باید پاسخگوی این هشت سال، بلکه به گفته خودشان پاسخگویی حداقل ۳۲ سال مدیریت اجرایی خود باشند، اکنون با ترفندهای فریبکارانه می‌خواهند بازی میدان را عوض کند. جناح حاکم باید پاسخگوی ناکارآمدترین دولت تاریخ انقلاب باشد و شکست دیپلماسی خود را بپذیرد؛ اکنون نعل وارونه زده است. به هوش باشیم که جریان غرب‌گرا از پرده دری ظریف به دنبال راه انداختن فتنه جدید است که مردم را از رای دادن منصرف کرده و به حوزه های خشونت بار دیگر منعطف نماید. باید حواسمان جمع باشد و خود را به بصیرت و صبر تجهیز کنیم که" لَا یَحْمِلُ هَذَا الْعَلَمَ إِلَّا أَهْلُ الْبَصَرِ وَ الصَّبْرِ" .سردار ما چه زیبا گفت صاحب‌منصبان اگر آدرس غلط دهند ،خیانت کرده اند .

ولی اسماعیلی نماینده مردم گرمی در مجلس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر