کد خبر: 1074661 A

در نشست علنی امروز مجلس؛

نمایندگان مجلس شورای اسلامی از پاسخ‌های وزیر آموزش و پرورش به سوال ملی نماینده شیراز قانع شدند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محسن حاجی‌میرزایی در نشست علنی امروز در مجلس حضور یافت تا به سوالات نمایندگان پاسخ دهد.

نمایندگان در نشست علنی امروز (سه‌شنبه ۲۱ اردیبهشت ماه) مجلس شورای اسلامی با ۱۴۵ رأی موافق، ۵۰ رأی مخالف و ۵ رأی ممتنع از مجموع ۲۳۷ نماینده حاضر در جلسه، از پاسخ های محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش در ارتباط با سوال ابراهیم عزیزی نماینده شیراز قانع شدند.

احمدحسین فلاحی در توضیح سوال عزیزی نماینده سوال کننده عنوان کرد: در متن این سوال آمده است که متاسفانه مدتیست در وزارت آموزش  و پرورش انتصابات سیاسی و جناحی به اوج خود رسیده است و تزلزل مدیریت و آموزش و نظام تعلیم و تربیت را به مرحله خطرنلاکی رسید است. به کار گیری افراد دارای سابقه محکومیت افت تحصیلی دانش آموزان و برخورد قهری و دور انصاف با نیروهای ولایی و انقلابی و تنزل جایگاه نظام تعلیم و تربیت را رقم زده است. لازم است وزیر آموزش و پرورش با حضور در مجلس شورای اسلامی نسبت به شرایط موجود و آسیب‌هایی که به این امر مهم وارد شده است پاسخگو باشند.

این سوال در کمیسیون ۲۱ خرداد ۹۹ در کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس مطرح و با توجه به اینکه قلمرو سوال ملی تشخیص داده شد و نماینده سوال کننده نیز از پاسخ وزیر قانع نشد به صحن علنی مجلس ارجاع گردید.

 

 

وزیر آموزش و پرورش محسن حاجی‌میرزایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر