کد خبر: 1074491 A

استاندار تهران:

استاندار تهران با اشاره به اینکه رنگ بندی کرونایی این استان همچنان قرمز است اعلام کرد: سفر بین استانی در ایام تعطیلات عید فطر ممنوع است و به همین منظور فرمانداران اجازه صدور تردد خودروها را ندارند.

 

به گزارش ایلنا، انوشیروان محسنی بندپی روز دوشنبه در ششمین جلسه ستاد مقابله با کرونا استان تهران اظهار داشت: به لحاظ اینکه روزهای چهارشنبه و شنبه روزهای کاری است و کارمندانی از استان البرز و شهرستان های اطراف به تهران می آیند شاید نتوان سفرهای بین شهری را مدیریت کرد اما سفرهای بین استانی با همکاری عوامل پلیس راهور کنترل می شود و از فرمانداران خواستیم به هیچ شکل ممکن مجوز تردد بین استانی صادر نکنند.

وی اظهار داشت: بدلیل انجام سفرهای نوروزی شاهد افزایش چشمگیر مبتلایان به این ویروس در کل کشور بودیم و به همین منظور اجازه نمی دهیم در ایام تعطیلات عید فطر نیز آمارها افزایشی باشد.

استاندار تهران با بیان اینکه آمارهای مبتلایان به کرونا در استان تهران تغییرات چشمگیری نداشته افزود: جهش مبتلایان کرونایی به پایدار  رسیده و تلاش داریم این وضعیت را با کنترل پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی مدیریت کرد.

وی با تاکید بر انجام واکسیناسیون سالمندان در استان تهران نیز گفت: آمارها نشان می دهد در این استان ۱۸۰ هزار نفر بالای ۸۰ سال و ۱۸۵ هزار نفر بین ۷۵ تا ۸۰ سال داریم که واکسیناسیون این افراد در اولویت است.

محسنی بندپی خاطرنشان کرد: استان تهران یک میلیون و ۷۰۰ هزار نفر افراد بالای ۶۰ سال دارد که باید برای واکسیناسیون این افراد تلاش کرد.

به گفته وی، شهر تهران با جمعیت ۹ میلیون نفری در بسیاری از زیرساخت ها از جمله خانه های بهداشت محروم است و شهر این تعداد جمعیت را نمی توان با ۲۲ خانه بهداشت مدیریت کرد.

استاندار تهران یادآور شد: با همکاری دانشگاه های علوم پزشکی و شهرداری، بسیج و دیگر نهادها باید زیرساخت های بهداشتی و درمانی را در شهر تهران افزایش دهیم.

به گفته وی، در استان تهران ۷۶.۳ درصد فوتی‌های کرونایی بالای ۶۰ سال هستند و اولویت واکسیناسیون هم برای همین گروه سنی است.

استاندار تهران همچنین در پایان این جلسه به خبرنگاران گفت: در وضعیتی قرار داریم که هرگونه ناپرهیزکاری شرایط را به قبل برمی گرداند چرا که هنوز روزانه ۱۴۰۰ تا ۱۷۰۰ بستری روزانه در استان تهران داریم و هنوز رنگبندی ما قرمز است.

وی اظهار داشت: مدتها است از ستاد هدفمندی یارانه‌ها برای در اختیار قرار دادن مشخصات افراد بالای ۶۰ سال درخواست یاری کرده ایم، اما همچنان بی نتیجه مانده است.

محسنی بندپی وی همچنین بر لزوم تمدید بازنشستگی نیروهای کادر درمان و بهداشت تاکید کرد و گفت: قطعا ورود نیروهای جدید به بدنه زمان بر خواهد بود به همین منظور درخواست ما با توجه به حجم سختی کار در دانشگاه های علوم پزشکی تمدید بازنشستگی نیروهای کادر درمان و بهداشت است و باید تمام نیروهای کادر درمان و بهداشت در سراسر کشور و به ویژه استان تهران بازنشستگی آن ها تمدید شود.

 

انوشیروان محسنی بندپی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر