کد خبر: 1072554 A

روحانی در آئین افتتاح طرح‎‌های وزارت علوم و آموزش و پرورش:

رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی، گفت: حرکت ما از روز آغاز این بود که دانشگاه‌ها را به مراکز تولیدی و صنعتی متصل کرده و همچنین دانشگاه‌ها به طور مدوام با مراکز تحقیقاتی و پردیس‌ها در ارتباط باشند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، حسن روحانی ظهر امروز در مراسم شصت و ششمین برنامه افتتاح طرح‌های ملی طی سخنانی گفت: بسیار خوشحالم که امروز شصت و شممین برنامه از افتتاح‌ها را در این روز ماه مبارک رمضان داشتیم و شاهد افتتاح طرح‌ها و پروژه‌هایی در حوزه آموزش و پرورش و پژوهش بودیم. این افتتاح‌ها نشان داد که کشور ما حرکت بسیار خوبی در علم و دانش را دنبال کرده و همچنین گزارش‌های اعلام شده حکایت از یک حرکت مثبت و رشد در حوزه تولید علم و دانش و فناوری در کشور داشت.

وی ادامه داد: حرکت ما از روز آغاز این بود که دانشگاه‌ها را به مراکز تولیدی و صنعتی متصل کرده و همچنین دانشگاه‌ها به طور مدوام با مراکز تحقیقاتی و پردیس‌ها در ارتباط باشند که شاهد هستیم اطراف دانشگاه‌های ما مراکز متعددی در این حوزه‌ها ایجاد شده است.

روحانی در ادامه بیان داشت: همه آمار‌ها نشان می‌دهد که در حوزه علم و دانش شاهد تحول بسیار بزرگ هستیم، منتها برخی موارد و دستاوردهای این دولت طی سال‌های گذشته به دلایل سیاسی بزرگتر مطرح شده و متاسفانه کمتر مطرح شد که در این دولت برای علم و دانش و فناوری چه تلاش‌هایی صورت گرفته است.

وی افزود: امروز اعلام شد که در استان‌های مختلف طی یکسال چه تعداد کلاس درس آماده و مشاهده شد که در برخی استان‌ها هزار کلاس درس طی یکسال افتتاح شد و این نشان می‌دهد که چه میزان کار و تلاش بر روی این مساله متمرکز شده است.

رئیس جمهور همچنین به اقدامات دولت در راستای توان افزایی حوزه‌های علمی اشاره کرد و بیان داشت: ما برای اینکه دانشجوها بتوانند تولیدات علمی و فناوری را در آزمایشگاه‌ها دنبال کند فعالیت های ویژه‌ای را سامان دادیم، به این علت که در برخی رشته‌ها دانشجو بدون وجود آزمایشگاه نمی‌تواند هیچ اقدام علمی و پیشرفتی را رقم بزند.

وی ادامه داد: به همین منظور در این دولت توجه ویژه‌ای برای بازسازی، نوسازی آزمایشگاه‌ها و ایجاد فضای جدید متمرکز شد که این اقدامات نشان دهنده آن است که تحول علمی و دانش برای همه ما مهم است.

روحانی در ادامه ابراز داشت: در کنار روز ملی و روز جشنی که ملت‌ها در کنار هم دارند، خداوند متعال یک شب را هم برای استفاده مردم فراهم کرده و آن شب شب قدر است که همه ملت های جهان می توانند از آن استفاده کنند که البته مسلمانان بهره بیشتری از آن می‌برند. از آیه های قرآن می‌توان دریافت که شب قدر در ماه رمضان است و این شب برای مردم مسلمان ایران و جهان اسلام ارزش معنوی بسیار زیادی دارد.

وی افزود: مردم ما هم در این شب‌ها برخی در مراکز مذهبی و دینی حضور پیدا کردند و بسیاری هم در منازل ماندند از همانجا با مراسمات این شب همنوا بودند. امیدواریم که با این پاکی که در این ما بر دل های ما حاکم شد از آن خارج شویم که خود می‌تواند زمینه‌ساز تحول بزرگ درونی و بیرونی باشد.

رئیس جمهور با اشاره به روز قدس اظهار داشت: جمعه، روز قدس فریاد ملت فلسطین و عزیزان ما که بیش از هفتاد از خانه و کاشانه خود آواره شدندو  در بیابان‌ها و در شرایط سخت زندگی می‌کنند، است در حالی که  جامعه جهانی به آنها توجه ندارد و غاصبان همچنان به غصب خود ادامه می دهند.

وی یادآور شد:‌ ملت بزرگ ایران و امام بزرگوار ما جمعه آخر ماه رمضان را به عنوان روز قدس انتخاب کردند تا از حقوق ملت فلسطین را یادآوری کنند. بازپس‌گیری قدس عزیز به دست مسلمانان قهرمان مورد توجه ما و همه مسلمانان است و انشالله مردم فلسطین در این جهادشان به پیروزی و مسلمانان به آرزوی دیرینه خود خواهند رسید.

روحانی گفت:  ما روز قدس را پاس‌می داریم و البته شرایط پروتکل به گونه ایست که راهپیمایی نداریم اما همه برای آزادی قدس دعا می‌کنیم و انشالله فردا از بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز استفاده خواهیم کرد.

حسن روحانی رئیس جمهور افتتاح طرح های ملی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر