کد خبر: 1070638 A

دبیر اجرایی هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای شهر خبرداد:

دبیر اجرایی هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی کشور از نهایی شدن مرحله آماده‌سازی دستگاه‌های اخذ رای الکترونیک تا ۲۰ اردیبهشت ماه خبر داد.

به گزارش ایلنا، حسین بحیرایی در توضیح روند بازبینی، آماده‌سازی و انجام تعمیرات مورد نیاز دستگاه‌های اخذ رای الکترونیک، گفت: برای حدود ۱۰ هزار شعبه اخذ رای  ۳۴ هزار دستگاه الکترونیک تهیه شده است و در حال حاضر مرحله بازآماد (اورهال) دستگاه‌ها با حضور مسئولانی از  وزارت کشور و مرکز تحقیقات  انفورماتیک ایران در حال انجام است. 

وی با بیان اینکه  ناظران فنی دبیرخانه دائمی هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی کشور نیز بر روند کار نظارت دارند، گفت: تنظیف و حذف برچسب‌های انتخابات دوره قبل از بدنه دستگاه، بررسی اجزای سخت‌افزاری و نرم‌افزاری دستگاه‌ها، رفع مشکلات احتمالی و اطمینان از سلامت باتری‌ها از مراحل این آماده‌سازی است. 

بحیرایی افزود: در نهایت پس از نصب شماره سریال و پلمپ دستگاه، ثبت می‌شود که هر دستگاه با شماره سریال مشخص به کدام استان و شهر ارسال خواهد شد. 

دبیر اجرایی هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی کشور با بیان اینکه به طور میانگین در حال حاضر روزانه ۱۵۰۰ دستگاه بازآماده‌سازی می‌شود، گفت: تاکنون بیش از ۱۷ هزار دستگاه اورهال شده‌اند و تلاش بر این است که تابیستم اردیبهشت ماه  تمامی دستگاه‌های اخذ رای الکترونیک  آماده‌سازی شوند.

انتخابات شوراهای اسلامی کشور همزمان با انتخابات ریاست جمهوری ۲۸ خرداد سال جاری در سراسر کشور برگزار می‌شود.

الکترونیک انتخابات انتخابات شوراهای اسلامی کشور باتری سلامت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر